Fot. RCS Sport

Choć do Giro d’Italia jeszcze zdecydowanie ponad miesiąc, kibice coraz chętniej spoglądają na plany zawodników i organizatorów. Dziś RCS Sport postanowiło zaprezentować oficjalne koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji.

Jak można było się spodziewać, system wypracowany w poprzednich latach został ponownie wykorzystany. Oznacza to, że koszulkami zostaną nagrodzeni liderzy takich klasyfikacji jak generalna, sprinterska, górska oraz młodzieżowa. Nie zmieniły się także kolory poszczególnych trykotów. Idąc z kolejnością, będą to różowy, cyklamenowy, niebieski oraz biały.

Jedną z najważniejszych zmian jest jednak ogólnie pojęty fason strojów. Można bowiem zauważyć, że na przedzie koszulek zarysowany będzie puchar, który otrzyma zwycięzca całego wyścigu. Każda z klasyfikacji ma też oczywiście swojego sponsora. Ponownie idąc z kolejnością, będą to Enel, Segafredo, Mediolanum i Eurospin.

Dodatkową “atrakcją” jest także fakt, że przygotowane zostały specjalne koszulki dla kibiców, upamiętniające 102 edycję “La Corsa Rosa”. Jednocześnie firma Uomo, znana z produkcji bielizny, została producentem koszulek, które ubierane będą zawodnikom na podium.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments