Foto: UAE Tour

Alejandro Valverde zajął 2. miejsce na dzisiejszym etapie Volta a Catalunya. Mistrz świata awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej i zapowiada walkę o triumf.

Alejandro Valverde był blisko zwycięstwa na dzisiejszym etapie wyścigu dookoła Katalonii. Najlepszy na finiszu okazał się Michael Matthews.

To była niebezpieczna końcówka. Na pierwszym przejeździe linii mety Froome upadł. Jechałem na jego kole. Nie upadłem, ale zahaczyłem o rower obok mnie i odjechałem w lewo. Jednak możemy być zadowoleni z dzisiejszej jazdy

– powiedział Valverde po dzisiejszym etapie.

Mistrz świata jest drugi w klasyfikacji generalnej, gdyż wygrał lotną premię na ostatnich kilometrach. To pokazuje, że walczy o każdą sekundę i końcowe zwycięstwo.

Zdobyliśmy bonifikaty na lotnej premii – ja 3 sekundy, a Nairo 2. Potem walczyłem o zwycięstwo, ale finiszowałem drugi. Moje ciało reaguje dobrze, a zespół pracuje doskonale. zobaczymy, co możemy zrobić jutro w Vallter

– dodał lider zespołu Movistar.

Trzeci etap wyścigu jest jednym z najtrudniejszych. Zakończy się on podjazdem na Vallter 2000 – Setcases o długości prawie 180 kilometrów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments