Arnaud Demare w 2016 roku wygrał Mediolan – San Remo. W wypowiedzi dla Groupama-FDJ Francuz przyznał, że La Primavera to jeden z najważniejszych dla niego wyścigów w sezonie.

Na Paryż – Nicea kolarz Groupama-FDJ zajął 2. miejsce na 6. etapie z metą w Brignoles. Poza tym dwukrotnie był drugi na Volta ao Algarve.

Kończąc Paryż – Nicea, chociaż nie wygrałem, nabrałem pewności siebie. Pokazałem się z dobrej strony w warunkach wyścigowych

– powiedział francuski sprinter.

W 2016 roku Demare wygrał w cieniu wielu kontrowersji. W kolejnych latach potwierdził predyspozycje do jazdy w “Wiosennych Mistrzostwach Świata”, zajmując 6. i 3. miejsce.

Mam jeszcze wiele do zrobienia, ponieważ jesteśmy na początku kampanii klasyków. Mediolan – San Remo to jeden z moich głównych celów w sezonie. Wygrałem już ten wyścig, Stanąłem na podium i byłem szósty. Każdy wyścig jest piękny do wygrania, ale ten ma szczególny smak

– podsumował Arnaud Demare.

W składzie Groupama-FDJ na Mediolan-San Remo są także: Jacopo Guarnieri, Ignatas Konovalovas, Stefan Kueng, Matthieu Ladagnous, Olivier le Gac i Anthony Roux.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments