Lang Team, czyli organizator Tour de Pologne, poinformował, że były polski zawodowy kolarz Przemysław Niemiec będzie odpowiadał za organizację trasy, przebieg i bezpieczeństwo wyścigu oraz za kwestie związane z logistyką. 

Przemysław Niemiec zakończył kolarską karierę po sezonie 2018. Długo nie mówił oficjalnie, czym się zajmie na „emeryturze”, choć deklarował, że chce pozostać w kolarstwie. Teraz wiadomo już oficjalnie, że będzie pracował przy organizacji największego i najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce – Tour de Pologne.

Jestem bardzo podekscytowany nową przygodą i wyzwaniem. Tour de Pologne zawsze odgrywał w moim życiu ważną rolę. Kiedy byłem dzieckiem oglądałem wyścig przy drodze, kibicowałem kolarzom i marzyłem o tym, by zostać jednym z nich. Potem to marzenie się spełniło, a moja kariera przyniosła mi dużo radości i satysfakcji. Jednak zawsze pojawia się moment, w którym wiesz, że trzeba powiedzieć stop

– powiedział Przemysław Niemiec oficjalnej stronie internetowej wyścigu Tour de Pologne.

Niemiec bardzo dobrze zna Wyścig dookoła Polski, ponieważ startował w nim dwanaście razy. W 2004 roku został najlepszym góralem, zaś w 2014 roku uplasował się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Przed rokiem kibice zgotowali mu piękne i wzruszające pożegnanie w miejscowości Wilamowice, niedaleko jego miejsca zamieszkania.

Z Przemysławem Niemcem łączy nas specjalna relacja oparta na przyjaźni i wzajemnym szacunku, tak samo jak z Michałem Kwiatkowskim, Rafałem Majką, Maciejem Bodnarem, Tomaszem Marczyńskim i innymi czołowymi polskimi kolarzami. Wspaniała kariera Niemca może być przykładem dla młodych ludzi. Przyczynił się on w znaczącym stopniu do rozwoju polskiego kolarstwa i jestem przekonany, że jego doświadczenie i pasja będą pomocne w rozwoju Tour de Pologne. Jeśli chodzi o organizację trasy, przebieg wyścigu, bezpieczeństwo zawodów, zarządzanie logistyką, wiedza byłego zawodowego kolarza, który dopiero co zakończył karierę, będą bardzo przydatne

– dodaje Czesław Lang, dyrektor wyścigu Tour de Pologne.

„Przemiec”, jak popularnie nazywany jest Przemysław Niemiec, spędził w zawodowym peletonie siedemnaście lat. Przez ten czas wyrobił sobie markę wartościowego pomocnika liderów, w tym ś.p. Michele Scarponiego. Ostatni sezon spędził w drużynie UAE Team Emirates, posiadającą włoską myśl szkoleniową. Największym i najbardziej prestiżowym sukcesem 39-latka jest etapowe zwycięstwo w hiszpańskiej Vuelcie na szczycie Lagos de Covadonga.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments