fot. Dimension Data

Ekipa Dimension Data ma zamiar bardzo solidnie rozpocząć etapowe ściganie w Europie na poziomie World Tour. Afrykański zespół wysyła bowiem mocny skład na rozpoczynające się w niedzielę Paryż – Nicea.

Wszystko wskazuje na to, że siły zawodników Dimension Data będą skierowane na pomoc dwójce liderów. Louis Meintjes i Mark Cavendish, bo o nich mowa, będą odpowiedzialni zarówno za walkę na etapach, jak i batalię o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej (dotyczy tylko Afrykanera).

Wszystko wskazuje na to, że głównym wsparciem dla obu zawodników będzie Edvald Boasson Hagen, który w sezonie 2019 ma już na swoim koncie jedno zwycięstwo. W pociągu Marka Cavendisha bardzo istotnym ogniwem będzie za to Bernhard Eisel.

Co oczywiste, skład uzupełnią też równie silni zawodnicy. Mowa tutaj o Julienie Vermote, który przyda się przede wszystkim na płaskich etapach oraz uciekinierze Larsie Baku. Ostatnim kolarze w zespole będzie Scott Davies.

Skład Dimension Data na Paryż – Nicea 2019: Louis Meintjes, Mark Cavendish, Edvald Boasson Hagen, Bernhard Eisel, Julien Vermote, Lars Bak, Scott Davies.