Foto: ASO / Alex Broadway

Drugi z braci Yates w końcu wybrał swój wyścig docelowy. Adam wystąpi w lipcowym Tour de France, gdzie ponownie powalczy o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sezon 2018 nie był dla Adama Yatesa wielce udany, co było zupełną przeciwnością do wyników jego brata bliźniaka. Teraz jednak drugi z brytyjskiego klanu ma dołączyć do ścisłej światowej czołówki. Jego głównym celem, podobnie jak przed rokiem, zostało Tour de France, gdzie zadowalające mogłoby być miejsce w czołowej 5.

Jestem bardzo zadowolony, że będę miał możliwość wrócić na trasę Tour de France. W ubiegłym roku popełniłem sporo błędów, które zakończyły się rozczarowaniem, dlatego też jestem bardzo zmotywowany, by tym razem wszystko naprawić. Jedną ze zmian będzie większe zaangażowanie we wcześniejsze wyścigi, które mają być przygotowaniem do Wielkiej Pętli

– powiedział Yates.

Brytyjczyk jest jednym z niewielu liderów poszczególnych drużyn, który zdecydował się na start przede wszystkim w Tour de France. W tym przypadku ma to jednak związek z głównymi celami Simona Yatesa na niedawno rozpoczęty sezon.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments