fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Mimo wiadomych problemów, ekipa Sky nie ma zamiaru się zatrzymywać. Tym razem “Niebiańscy” nawiązali współpracę z Garminem.

Ten dość niespodziewany mariaż został dziś ogłoszony na stronie internetowej zespołu. Jak możemy przeczytać, współpraca będzie opierać się głównie na korzystaniu ze sprzętu Garmin przez kolarzy ekipy Sky, co ma m.in. wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy.

Co ważne, Garmin współpracował już z ekipą Sky w poprzednich latach. Nie było to jednak udokumentowane “na papierze”. Obie strony postanowiły więc to zmienić wraz z początkiem sezonu 2019.

Nasi trenerzy i zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę, że Garmin może być wybawcą na wiele aspektów naszego zapotrzebowania. Wierzymy w ich produkty, gdyż są oni niezwykle innowacyjną i dokładną firmą. Przede wszystkim jednak nasz nowy partner może się bardzo przyczynić do dalszego rozwoju naszego zespołu. Wiemy, że potencjał jest ogromny i chcemy go w dużej mierze wykorzystać

– powiedział Dave Brailsford.

Zgodnie z umową, Garmin wyposaży zawodników ekipy Sky w najnowsze komputery pokładowe Edge oraz w tylne czujniki ruchu, zwane też radarami, Varia RTL510.