fot. Team Sky

Pod nieobecność Chrisa Froome’a liderami drużyny Sky w wyścigu UAE Tour będą Michał Kwiatkowski i Gianni Moscon, dla których będzie to pierwszy sprawdzian formy po zimowych treningach. W składzie jest także Michał Gołaś. 

Dla Michała i Gianniego będzie to pierwszy wyścig w tym sezonie. Po dobrze przepracowanym okresie zimowym będą mieli okazję sprawdzić, w jakiej znajdują się dyspozycji. Otwierająca wyścig jazda drużynowa na czas będzie bardzo ważna, ponieważ mogą powstać różnice między kolarzami, którzy będą walczyli w „generalce”. Ponadto meta na Jebel Hafeet będzie decydująca, podobnie jak miało to miejsce poprzednio w wyścigu Abu Dhabi Tour

– zapowiada Dario Cioni, dyrektor sportowy w drużynie Sky.

Tymczasem nieobecność Chrisa Froome’a jest zaskoczeniem, z pewnością także dla organizatorów wyścigu UAE Tour, którzy anonsowali jego udział już w grudniu.

Sam Brytyjczyk napisał w trakcie trwania Tour Colombia w mediach społecznościowych, że „następny przystanek” ma w UAE Tour. Notabene ściganie dookoła Kolumbii ukończył na dziewięćdziesiątym siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Jestem zawiedziony, że nie wystartuję w UAE Tour, ale zamiast jechać prosto na wyścig rangi World Tour, potrzebuję zregenerować się po Tour Colombia. Życzę naszym chłopakom wszystkiego najlepszego i jestem pewien, że będzie to świetny wyścig

– powiedział Chris Froome.

Pełny skład Team Sky na wyścig UAE Tour 2019: Kwiatkowski, Moscon, Michał Gołaś, Kristoffer Halvorsen, Salvatore Puccio oraz Pavel Sivakov.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments