fot. Vital Concept - B&B Hotels

Francuska drużyna drugiej dywizji Vital Concept – B&B Hotels, która ściga się obecnie w wyścigu Ruta del Sol, została okradziona w nocy ze środy na czwartek. W sumie złodzieje zabrali dwanaście rowerów, ale mimo to kolarze zdołali stanąć na starcie drugiego etapu. 

Złodzieje ukradli dwanaście rowerów, co oznacza, że tylko dwa nie ucierpiały. Nie tknięte zostały natomiast rowery przeznaczone do jazdy na czas, która zostanie rozegrana w piątek – te były bowiem schowane w innym miejscu.

W tym samym hotelu przebywała drużyna lidera klasyfikacji generalnej Tima Wellensa i Polaka Tomasza Marczyńskiego – Lotto-Soudal – ale jej sprzęt nie został skradziony.

Pomimo tego pechowego i sprawiającego problemy wydarzenia drużyna Vital Concept zdołała przystąpić do drugiego etapu, ponieważ otrzymała rowery zamienne od swojego dostawcy – marki Orbea – a także od drużyn Euskadi Basque Country-Murias i Fundacion Euskadi, które także ścigają się na „maszynach” tej hiszpańskiej marki.

Poprzedni artykułUAE Tour 2019: Kwiatkowski i Moscon liderami Team Sky
Następny artykułRuta del Sol 2019: Drugi etap dla Matteo Trentina, Wellens nadal liderem
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments