fot. Deceuninck-Quick Step / Sigfrid Eggers

Philippe Gilbert, który przygotowuje się do kampanii wiosennych klasyków, walcząc jednocześnie o skompletowanie zwycięstw we wszystkich kolarskich monumentach, zainauguruje sezon we francuskim wyścigu etapowym Tour de la Provence (14 – 17 lutego). 

Wyścig otworzy płaska jazda drużynowa na czas wokół miejscowości Saintes-Maries-de-la-Mer, gdzie pod koniec XIX wieku tworzył słynny malarz Vincent Van Gogh. Następnie zostaną rozegrane trzy pagórkowate etapy, podczas których w sumie będzie do pokonania dwanaście górskich premii.

Drużyna Deceuninck – Quick Step liczy na dobry występ na pagórkowatej i wietrznej trasie w Prowansji. Ostatni raz startowała w dziewiczej edycji Tour de la Provence, podczas gdy teraz odbędzie się czwarta odsłona.

Po udanym zgrupowaniu w Algarve nasi kolarze są zwarci i gotowi do startu w bardzo dobrze zorganizowanym wyścigu Tour de la Provence. Otwiera go jazda drużynowa na czas, która odpowiada większości z naszych zawodników. Kolejnego dnia nasz koń pociągowy Tim Declercq będzie trzymał w ryzach ucieczkę, ponieważ mamy nadzieję liczyć się w walce o etapowe zwycięstwo, jeśli dojdzie do finiszu peletonu

– zapowiada Brian Holm, dyrektor sportowy w drużynie Deceuninck – Quick Step.

Poza Gilbertem w składzie znaleźli się mistrz Belgii Yves Lampaert, który również po raz pierwszy w tym roku przypnie numer startowy do koszulki. Pozostałe nazwiska to mieszanka młodości i doświadczenia: Kasper Asgreen, Rémi Cavagna, Tim Declercq, Belgian Champion Yves Lampaert, Florian Sénéchal i Pieter Serry. Do tej pory ścigał się tylko Cavagna – w wyścigu Tour Down Under.

Jak zawsze jesteśmy zmotywowani i będziemy walczyć o etapowe zwycięstwa i klasyfikację generalną. Nasza drużyna puncheurów i rouleurów lubi taki rodzaj trasy, dlatego nie możemy się już doczekać startu tego wyścigu

– dodał Holm.

Pełny skład drużyny Deceuninck – Quick Step na wyścig Tour de la Provence 2019: Kasper Asgreen, Rémi Cavagna, Tim Declercq, Philippe Gilbert, Yves Lampaert, Florian Sénéchal, Pieter Serry.