fot. Kacper Kirklewski / naszosie.pl

W najbliższy poniedziałek Małgorzata Jasińska wraz z koleżankami z drużyny Movistar rozpocznie zgrupowanie w hiszpańskim Calpe, gdzie przejdzie kilka testów wydolnościowych sprawdzających, jak przebiegły jej dotychczasowe przygotowania.   

Od nowego tygodnia dwanaście zawodniczek Movistaru, w tym Gosia Jasińska rozpoczną trwające tydzień zgrupowanie. Podczas niego będą testować sprzęt, odbywać spotkania organizacyjne i spełniać obowiązki wobec sponsorów.

Jak powiedziała nam Jasińska, ciężko i solidnie trenowała na Gran Canarii, a ponadto pracowano nad poprawą jej pozycji na rowerze. Drobiazgowy bike fitting obejmował m.in. wybranie najlepszego kąta zgięcia nogi w kolanie, czyli takiego, w którym piąta kolarka świata generuje największą moc.

Podczas testów wytrzymałościowych wszystko się okaże, ale moje samopoczucie jest dobre. Na Gran Canarii wykonałam dobrą i ciężką pracę. Z optymizmem spoglądam na nadchodzący sezon, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak cieszyć się z jazdy na dwóch kółkach (śmiech)

– powiedziała Gosia Jasińska.

Zanim jednak “Niebieskie” rozpoczną obóz, część z nich wystartuje w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana Feminas, który odbędzie się 10 lutego. Przy tej okazji w nowych barwach zadebiutują Roxane Fournier i Sheyla Gutiérrez. Skład uzupełnią Lourdes Oyarbide, Gloria Rodríguez, Alicia González oraz Alba Teruel. Dystans trasy tej jednodniówki wynosi 88 kilometrów. Zawodniczki będą miały przed sobą trasę o płaskim profilu z miejscowości Paterna do Walencji.

Jednak ani w tym wyścigu, ani także w pierwszej europejskiej “etapówce” dla kobiet Setmana Ciclista Valenciana (21-24 lutego) nie zobaczymy podwójnej mistrzyni Polski.

Więcej o poprzednim sezonie Małgorzaty Jasińskiej oraz o jej ostatnich miesiącach można przeczytać w wywiadzie, jaki przeprowadziliśmy z nią w listopadzie w jej rodzinnym Barczewie —> tutaj.