fot. Vuelta a San Juan

Król gór Tour de France 2018 Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał drugi etap wyścigu Vuelta a San Juan. Dynamiczny Francuz jako jedyny zdecydował się na atak na ostatnim podjeździe Alto Punta Negra. 

Dystans drugiego etapu wyścigu Vuelta a San Juan z Chimas został skrócony z pierwotnie planowanych 160 kilometrów do 130. Powodem są wysokie temperatury powietrza oscylujące wokół 40 stopni Celsjusza. Oznacza to, że start opóźniono o 30 minut, a kolarze pokonali nie cztery, a trzy rundy po pagórkowatym terenie wokół Peri Lago Punta Negra. Odpadła im zatem jedna premia górska trzeciej kategorii. Każda z nich liczyła 1 kilometr o średnim nachyleniu 8 proc.

Początkowo w ucieczkę dnia próbowało się zabrać pięciu kolarzy, ale ostatecznie znalazło się w niej trzech: Miguel Luis Alvarez (Meksyk), Hamish Schreurs (Israel Cycling Academy) oraz Andre Eduardo Gohr (Brazylia).

50 kilometrów przed metą przewaga prowadzącego tria wynosiła niecałe 3 minuty.

Po przedostatnim podjeździe na czele pozostał już tylko Schreurs. Nowozelandczyk nie dojechał do ostatniego podjazdu, ale i tak należą mu się brawa za odważną walkę i długą jazdę przed peletonem w dużym upale.

Jak można się było spodziewać na dojeździe do ostatniego podjazdu drużyny ustawiły pociągi niczym przed sprinterskim finiszem, aby dowieźć swoich najważniejszych kolarzy na jak najlepszych pozycjach. Warto też odnotować, że do tej ścianki dojechał zredukowany peleton.

Alto Punta Negra na czele rozpoczęła dwójka kolarzy z Movistaru – Winner Anacona i Nairo Quintana. Jednak jako pierwszy zaatakował Julian Alaphilippe, za którym pojechali Tiesj Benoot i właśnie Nairo Quintana.

1600 metrów przed metą Belga i Kolumbijczyka wchłonął peleton, a na czele pozostał samotny Francuz. Po chwili rozpoczął ostatni kilometr.

Dynamicznie i znakomicie w tempie jeżdżący Alaphilippe dojechał przed peletonem, z którego najszybciej finiszował Simone Consonni. Trzeci był Peter Sagan. Grupa zbliżyła się do niego na ostatnich metrach, ale nie dogoniła, co świadczy o podjętej w idealnym tempie akcji.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Fernando Gaviria, który bardzo dobrze poradził sobie w wymagającej dla sprinterów końcówce i finiszował dwunasty.

Wyniki:
1 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 3:11:33
2 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
3 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
4 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
5 Daniel Zamora (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:00:00
6 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:00
7 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:00
8 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:00:00
9 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
10 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:00:00
11 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
12 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
13 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:00
14 Gino Mäder (SUI) Team Dimension Data 0:00:00
15 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
16 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin 0:00:00
17 Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:00:00
18 Laureano Rosas (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:00:00
19 Rubén Rojas (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:00
20 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:00:00
21 Alonso Miguel Gamero Zúñiga (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:00
22 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin 0:00:00
23 Ricardo Escuela (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:00:00
24 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
25 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
26 Enzo Moyano (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:00
27 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
28 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
29 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:00:00
30 Daniel Diaz (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:00
31 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
32 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:00
33 Rubén Ramos (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:00:00
34 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:00:00
35 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
36 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
37 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Medellin 0:00:18
38 Tiago José Pinto Machado (Por) Sporting – Tavira 0:00:18
39 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:00:18
40 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:00:18
41 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:18
42 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:18
43 Eduardo Corte Cordero (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:00:38
44 André Alexander Gonzáles Zenteno (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:42
45 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Medellin 0:00:42
46 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:42
47 Tommaso Fiaschi (Ita) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:00:42
48 Ottavio Dotti (Ita) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:00:42
49 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:00:42
50 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:42
51 Leandro Messineo (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:00:49
52 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin 0:00:49
53 Filippo Conca (Ita) Biesse – Carrera 0:00:55
54 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:00:55
55 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:04
56 Alejandro Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:01:04
57 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy 0:01:04
58 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:04
59 Orlando Trinidad Garibay Contreras (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:01:04
60 Gabriel Nicolas Juarez Veron (Arg) Municipalidad de Rawson 0:01:04
61 Dayer Quintana (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:04
62 Mauricio Eduardo Graziani (Arg) Municipalidad de Rawson 0:00:00
63 Lauro Cesar Chaman Mouro (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:01:21
64 Royner Navarro Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:01:21
65 Renato José Tapia Landa (Per) Nationalmannschaft Peru 0:01:21
66 Leonardo Franco Rodriguez (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:01:21
67 Miguel Luis Álvarez Ayala (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:01:29
68 Ricardo Hernan Paredes Arancibia (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:01:39
69 Oscar Bazan Claveles (Arg) Start Cycling Team 0:01:39
70 Matúš Štocek (Svk) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:01:49
71 Matteo Furlan (Ita) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:01:49
72 Kevin Castro Carbajal (Arg) Municipalidad de Rawson 0:01:49
73 Oscar Alfredo Gomez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:01:49
74 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:01:49
75 César Enrique Gárate Guarníz (Per) Nationalmannschaft Peru 0:01:58
76 Jose Martin Reyes (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:02:06
77 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:02:06
78 Maximiliano Ezequiel Navarrete (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:02:06
79 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:02:06
80 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:02:39
81 Felix Nodarse Fernandez (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:02:39
82 Ignacio Alejandro Espinoza Ibarra (Chi) Start Cycling Team 0:02:47
83 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:04
84 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:03:04
85 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:03:04
86 Magno Do Prado Nazaret (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:03:04
87 Luiz Guilherme Morosini Basso (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:03:04
88 Imerio Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:03:04
89 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:03:04
90 Antonio Roberto Cabrera Torres (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:03:04
91 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:04
92 Felipe Andres Peñaloza Yanez (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:03:31
93 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:03:31
94 Edison Fernando Bravo Mansilla (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:03:31
95 Juan Javier Melivillo (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:03:31
96 Efren Santos Moreno (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:03:31
97 Wilson Estiben Pena Molano (Col) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:03:48
98 Jairo Jesus Rios (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:04:28
99 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:04:28
100 Stan Dewulf (Bel) Lotto – Soudal 0:04:28
101 Rene Guillermo Corella Braun (Mex) Start Cycling Team 0:04:28
102 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy 0:04:28
103 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:04:28
104 Freddy Gonzales Soto (Bol) Start Cycling Team 0:04:28
105 Francisco Cesar Monte (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:04:28
106 Luciano Montivero (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:04:37
107 Anderson Maldonado (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:04:37
108 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:05:11
109 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:05:11
110 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:05:11
111 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:05:11
112 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:05:11
113 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:05:11
114 Gerardo Matias Tivani (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:05:33
115 Higiño Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson 0:05:49
116 Diego Leonel Rodriguez (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:05:57
117 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:05:57
118 Sergio Javier Aguirre Maldonado (Arg) Municipalidad de Rawson 0:05:57
119 Alaín Rossbel Quispe Colque (Per) Nationalmannschaft Peru 0:05:57
120 Hector Maximiliano Lucero (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:05:57
121 Adrian Richeze (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:05:57
122 Dario Raul Antonio Diaz (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:05:57
123 Jose Luciano Martinez Ronconi (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:05:57
124 Ignacio Prado Juarez (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:05:57
125 Yans Carlos Arias Perez (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:05:57
126 Pedro Portuondo Torres (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:05:57
127 Alejandro Parra Perez (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:05:57
128 Leandro Javier Velardez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:05:57
129 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:08
130 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:07:08
131 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:07:08
132 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:07:53
133 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:08:37
134 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:08:37
135 Robert Méndez (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:08:37
136 Diego Agustin Ferreyra Geldrez (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:08:37
137 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:08:37
138 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:08:37
139 Andre Eduardo Gohr (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:08:37
140 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:10:32
141 Tommaso Bramati (Ita) Biesse – Carrera 0:10:32
142 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse – Carrera 0:10:32
143 Nahuel Soares De Lima (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:10:32
144 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:32
145 Guillermo Martin Brunetta (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:10:32
146 Alberto Amici (Ita) Biesse – Carrera 0:10:59
147 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:49
148 Agustín Fraysse (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:14:29
149 Facundo Matias Cattapan Carrion (Arg) Municipalidad de Rawson 0:14:29
150 Emiliano Contreras (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:14:29
151 José João Costa Mendes (Por) Sporting – Tavira 0:14:29
152 Bernardo Leon Navarro (Bol) Start Cycling Team 0:14:29
153 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:14:29
154 Sebastián Cianci (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:18:17
155 Raul Colombo (Ita) Biesse – Carrera 0:18:17
156 Alessandro Ferreira Guimarães (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:18:17
157 Cristopher Javier Mansilla Almonacid (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:18:47
158 Eduardo Ignacio Villanueva (Arg) Start Cycling Team 0:18:47
159 Diego Jamen (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:18:47
160 Emilio Perez Labrador (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:18:47
161 Victor Humberto Arroyo (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:19:23
DNF Antonio Eric Fagundez Lima (Uru) Nationalmannschaft Uruguay
DNF Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal
DNF Leandro Marcos Vidueiro (Cub) Nationalmannschaft Kuba
DNF Michel Piccot (Ita) Biesse – Carrera
DNF Wolfgang Felipe Hipolito (Bra) Nationalmannschaft Brasilien
DNS Pedro Gordillo (Arg) Municipalidad de Rawson

Klasyfikacja generalna

1 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 7:01:32
2 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:03
3 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:07
4 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:09
5 Alonso Miguel Gamero Zúñiga (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:12
6 Ricardo Escuela (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:00:13
7 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:00:13
8 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:00:13
9 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:13
10 Laureano Rosas (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:00:13
11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:13
12 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:00:13
13 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:13
14 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Medellin 0:00:13
15 Gino Mäder (SUI) Team Dimension Data 0:00:13
16 Rubén Ramos (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:00:13
17 Rubén Rojas (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:13
18 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:13
19 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:13
20 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:00:13
21 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:13
22 Sebastian Alexander Castaño Muñoz (Col) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:00:13
23 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:13
24 Enzo Moyano (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:13
25 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:13
26 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:00:13
27 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:13
28 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:13
29 Daniel Diaz (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:13
30 Daniel Zamora (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:00:13
31 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:13
32 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin 0:00:13
33 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:13
34 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:13
35 Danilo Wyss (SUI) Team Dimension Data 0:00:13
36 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:00:13
37 Mauricio Eduardo Graziani (Arg) Municipalidad de Rawson 0:00:13
38 Tiago José Pinto Machado (Por) Sporting – Tavira 0:00:29
39 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:00:30
40 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:31
41 Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy 0:00:31
42 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Medellin 0:00:31
43 Omer Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:31
44 Eduardo Corte Cordero (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:00:51
45 Tommaso Fiaschi (Ita) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:00:55
46 Ottavio Dotti (Ita) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:00:55
47 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:00:55
48 Matteo Montaguti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:55
49 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:55
50 André Alexander Gonzáles Zenteno (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:55
51 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Medellin 0:00:55
52 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin 0:01:02
53 Leandro Messineo (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:01:02
54 Filippo Conca (Ita) Biesse – Carrera 0:01:08
55 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:01:08
56 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy 0:01:17
57 Nelson Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:17
58 Orlando Trinidad Garibay Contreras (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:01:17
59 Alejandro Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:01:17
60 Dayer Quintana (Col) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:01:17
61 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:17
62 Gabriel Nicolas Juarez Veron (Arg) Municipalidad de Rawson 0:01:17
63 Renato José Tapia Landa (Per) Nationalmannschaft Peru 0:01:34
64 Leonardo Franco Rodriguez (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:01:34
65 Lauro Cesar Chaman Mouro (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:01:34
66 Royner Navarro Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:01:34
67 Miguel Luis Álvarez Ayala (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:01:42
68 Oscar Bazan Claveles (Arg) Start Cycling Team 0:01:52
69 Ricardo Hernan Paredes Arancibia (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:01:52
70 Kevin Castro Carbajal (Arg) Municipalidad de Rawson 0:02:02
71 Matúš Štocek (Svk) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:02:02
72 Oscar Alfredo Gomez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:02:02
73 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:02:02
74 César Enrique Gárate Guarníz (Per) Nationalmannschaft Peru 0:02:11
75 Maximiliano Ezequiel Navarrete (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:02:14
76 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:02:19
77 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:02:19
78 Jose Martin Reyes (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:02:19
79 Matteo Furlan (Ita) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:02:23
80 Felix Nodarse Fernandez (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:02:52
81 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:02:52
82 Ignacio Alejandro Espinoza Ibarra (Chi) Start Cycling Team 0:03:00
83 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:03:17
84 Imerio Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:03:17
85 Giovanni Visconti (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:03:17
86 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:03:17
87 Magno Do Prado Nazaret (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:03:17
88 Luiz Guilherme Morosini Basso (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:03:17
89 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:03:17
90 Antonio Roberto Cabrera Torres (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:03:17
91 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Deceuninck – Quick Step 0:03:17
92 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:03:44
93 Efren Santos Moreno (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:03:44
94 Juan Javier Melivillo (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:03:44
95 Felipe Andres Peñaloza Yanez (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:03:44
96 Wilson Estiben Pena Molano (Col) Beltrami TSA – Hoppla – Petroli Firenze 0:04:01
97 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy 0:04:41
98 Rene Guillermo Corella Braun (Mex) Start Cycling Team 0:04:41
99 Jairo Jesus Rios (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:04:41
100 Francisco Cesar Monte (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:04:41
101 Stan Dewulf (Bel) Lotto – Soudal 0:04:41
102 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:04:41
103 Freddy Gonzales Soto (Bol) Start Cycling Team 0:04:41
104 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:04:41
105 Anderson Maldonado (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:04:50
106 Luciano Montivero (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:04:50
107 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:05:21
108 Erik Baska (Svk) Bora – Hansgrohe 0:05:24
109 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:05:24
110 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:05:24
111 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data 0:05:24
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:05:24
113 Gerardo Matias Tivani (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:05:43
114 Higiño Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson 0:06:02
115 Edoardo Zardini (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:06:10
116 Alaín Rossbel Quispe Colque (Per) Nationalmannschaft Peru 0:06:10
117 Yans Carlos Arias Perez (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:06:10
118 Dario Raul Antonio Diaz (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:06:10
119 Diego Leonel Rodriguez (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:06:10
120 Pedro Portuondo Torres (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:06:10
121 Hector Maximiliano Lucero (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:06:10
122 Alejandro Parra Perez (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:06:10
123 Ignacio Prado Juarez (Mex) Nationalmannschaft Mexiko 0:06:10
124 Adrian Richeze (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:06:10
125 Leandro Javier Velardez (Arg) Asociacion Civil Agrupacion Virgen De Fatima 0:06:31
126 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:15
127 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:07:21
128 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Faizane 0:07:21
129 Sergio Javier Aguirre Maldonado (Arg) Municipalidad de Rawson 0:07:34
130 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:08:06
131 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:08:46
132 Andre Eduardo Gohr (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:08:48
133 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:08:50
134 Simone Velasco (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:08:50
135 Robert Méndez (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:08:50
136 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:08:50
137 Diego Agustin Ferreyra Geldrez (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:08:50
138 Luca Pacioni (Ita) Neri Sottoli – Selle Italia – KTM 0:10:45
139 Tommaso Bramati (Ita) Biesse – Carrera 0:10:45
140 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:45
141 Nahuel Soares De Lima (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:10:45
142 Guillermo Martin Brunetta (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:10:45
143 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse – Carrera 0:10:45
144 Jose Luciano Martinez Ronconi (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:10:47
145 Alberto Amici (Ita) Biesse – Carrera 0:11:12
146 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:14:02
147 Emiliano Contreras (Arg) Asociacion Civil Mardan 0:14:41
148 Agustín Fraysse (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:14:42
149 José João Costa Mendes (Por) Sporting – Tavira 0:14:42
150 Facundo Matias Cattapan Carrion (Arg) Municipalidad de Rawson 0:14:42
151 Bernardo Leon Navarro (Bol) Start Cycling Team 0:14:42
152 Raul Colombo (Ita) Biesse – Carrera 0:18:30
153 Sebastián Cianci (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:18:30
154 Cristopher Javier Mansilla Almonacid (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:19:00
155 Eduardo Ignacio Villanueva (Arg) Start Cycling Team 0:19:00
156 Diego Jamen (Uru) Nationalmannschaft Uruguay 0:19:00
157 Victor Humberto Arroyo (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:19:34
158 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:21:37
159 Alessandro Ferreira Guimarães (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:22:52
160 Edison Fernando Bravo Mansilla (Chi) Nationalmannschaft Chile 0:33:47
161 Emilio Perez Labrador (Cub) Nationalmannschaft Kuba 0:43:00