Foto: Vuelta a San Juan Internacional

Podczas oficjalnej prezentacji Vuelta a San Juan Internacional rozegrano kryterium, które padło łupem lokalnego bohatera.

Doświadczony Argentyńczyk bardzo lubi się ścigać w rodzinnym kraju. Już trzykrotnie wygrywał etapy podczas San Juan i jest zawsze owacyjnie przyjmowany przez tutejszą publiczność.

Zorganizowana z wielką pompą wieczorna prezentacja zwieńczona była pokazem fajerwerków, a także krótkimi kryteriami. Kolarze z miejscowych drużyn starali się przede wszystkim, aby zrobić sobie selfie z Markiem Cavendishem, Peterem Saganem czy Nairo Quintaną.

W ostatnim kryterium walczyli ze sobą kolarze z World Tour. Na każdym z okrążeń mieliśmy kilka ataków, a najmocniejszy zaprezentowali Maximiliano Richeze (Deceuninck-QuickStep) i Nairo Quintana (Movistar). Szybko uzyskali oni 30 sekund przewagi i rozegrali między sobą “walkę” o zwycięstwo. Kiedy finisz rozpoczął Argentyńczyk Quintana został daleko z tyłu. Z małego peletonu najszybszy był Cavendish (Dimension Data).

Pierwszy etap Vuelta a San Juan Internacional rozpocznie się dzisiaj przed godziną 20. polskiego czasu. Transmisja w Eurosport 2 od 22.30.