fot. Lotto-Soudal

Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal), który podczas torowej sześciodniówki Sześć Dni Gandawa uzyskał pozytywny wynik kontroli antydopingowej, ma zostać na początku lutego oczyszczony z zarzutów – podaje jego agent, Jef Van den Besch. 

Przypomnijmy, że do czasu wyjaśnienia sprawy przez Międzynarodową Unią Kolarską (UCI), drużyna Lotto-Soudal zawiesiła Van der Sande.

Do 10 stycznia musieliśmy dostarczyć UCI wszystkie niezbędne dokumenty i to zrobiliśmy. Teraz czekamy na werdykt komisji, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. Nie ma się specjalnie czego obawiać, ponieważ jest jasne, że był to błąd administracyjny. To bardzo niefortunna sprawa. Mamy nadzieję, że przynajmniej do początku lutego wszystko się wyjaśni

– powiedział Jef Van den Besch portalowi Wielerflits.

Przypomnijmy, że drużyna Lotto-Soudal twierdziła wówczas, że znaleziona u Belga substancja występuje w sprayu do nosa i jest dozwolona, jeśli zgłosi się jej aplikowanie podczas kontroli antydopingowej.

Tosh Van der Sande trenuje teraz w Hiszpanii.

Poprzedni artykułZłoty rower lidera CCC Team – Grega van Avermaeta
Następny artykułZmarł Henryk Kosiorek
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments