fot. Santos Tour Down Under

Organizatorzy wyścigu Tour Down Under, którego tegoroczna edycja zakończyła się w minioną niedzielę, ogłosili, że firma energetyczna Santos będzie sponsorem tytularnym wyścigu przez trzy kolejne lata, czyli przynajmniej do 2022 roku. 

Bardzo się cieszymy, że firma Santos przedłużyła z nami umowę o trzy kolejne lata. Jej pomoc była i jest niezbędna w rozwijaniu się wyścigu Tour Down Under. Dzięki niemu w ostatnim roku przybyły do państwowej kasy prawie 64 miliony dolarów australijskich, a południowa Australia stała się rozpoznawalna przez dziesiątki milionów ludzi na całym świecie

– powiedział David Ridgway, minister handlu, turystyki i inwestycji, którego cytuje oficjalna strona wyścigu.

Ridgway dodał, że istotnym celem, nad którym wraz z organizatorami wyścigu pracują, jest to, aby kobiecy wyścig Santos Women’s Tour Down Under uzyskał rangę World Tour. Przypomnijmy, że takim może poszczycić się męska edycja.

W tym roku klasyfikację generalną wygrał Daryl Impey (Mitchelton-Scott), który jako pierwszy w historii obronił tytuł. Drugi był Richie Porte (Trek-Segafredo), zaś trzeci Wout Poels (Team Sky).