fot. Chris Auld Photography / CCC Team

Greg van Avermaet w sezonie 2019 roku będzie jednym z ulubieńców polskich kibiców. Belg zaprezentował dziś swoje plany na zbliżający się sezon.

Jak wiadomo, w niedawno rozpoczętym roku, Greg van Avermaet będzie liderem zespołu CCC. Mistrz Olimpijski z Rio de Janeiro ma przed sobą cały szereg wielkich wyzwań, które mogą jeszcze wzmocnić jego pozycję w peletonie. W rozmowie z cyclingpro.net, GvA zaprezentował swój program startowy.

Zasadniczo mój tegoroczny program to kopia z poprzednich lat, lecz nie obyło się bez niewielkich zmian. Na początku odpuściłem start w Kuurne-Bruksela-Kuurne, gdyż impreza z reguły kończy się sprintem. Do programu dodałem za to Dwars door Vlaanderen, które w ostatnich latach odpuszczałem. Później praktycznie nic się nie zmieni

– powiedział van Avermaet.

Jak wiadomo, dla znakomitego specjalisty od wyścigów jednodniowych, jazda dla ekipy CCC jest czymś nowym. Nie jest to jednak wielkim problemem.

To swoisty nowy początek. Mam za sobą bardzo przyjemną zimę. Ciągle się uśmiechałem i miałem dobry nastrój. Wydaje mi się, że jestem jeszcze bardziej zmotywowany niż w poprzednich latach. CCC to nowy zespół i czuję się za niego odpowiedzialny. Mam wrażenie, że jestem tu ważniejszy

– dodał zawodnik.

Przypomnijmy, że dla ekipy CCC już sam początek sezonu jest bardzo udany dzięki znakomitej postawie Patricka Bevin podczas Tour Down Under.