Fot. Kuota

Ekipa Cofidis ma coraz bardziej ambitne plany. Francuski team potwierdził dziś, że ich celem jest wejście do grona ekip World Tour od sezonu 2020.

Nie da się ukryć, iż od momentu przejęcia prowadzenia francuskiego teamu przez Cedrica Vasseura, Cofidis zaczyna coraz śmielej pukać do światowej czołówki. Świadczą o tym chociażby ostatnie transfery, które pozwoliły wyraźnie wzmocnić siłę rażenia teamu. Teraz już wiemy, że celem drużyny będzie wejście do grona ekip World Tour w sezonie 2020.

W najbliższych tygodniach przedstawimy swój wniosek w UCI. Chcemy wrócić do cyklu World Tour w 2020 roku. Mamy już wielu zawodników, którzy prezentują najwyższy poziom, a do tego jesteśmy aktywni także na rynku transferowym. Tacy zawodnicy jak Nacer Bouhanni, Cristophe Laporte, Jesus Herrada, Natnael Berhane czy Darwin Atapuma to zawodnicy z czołówki. To pokazuje, że już teraz mamy mocny zespół

– powiedział Cedric Vasseur.

Wiele wskazuje na to, iż Cofidis jest też w stanie zapewnić zespołowi odpowiedni budżet. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, tegoroczny budżet wynoszący 11,5 miliona Euro mógłby wzrosnąć do aż 15 milionów Euro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments