fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Już za kilka dni Tomasz Marczyński oficjalnie rozpocznie sezon 2019. Popularny “Maniek” przedstawił dzisiaj szersze plany na niedawno rozpoczęty rok.

Jak wiadomo, kolarz Lotto Soudal jest już w Australii, by za kilka dni rozpocząć ściganie w Tour Down Under. Kilka dni temu informowaliśmy też, że były mistrz Polski wystartuje także w Cadel Evans Great Ocean Road Race. Do tej pory nie znaliśmy jednak reszty planów Marczyńskiego.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez samego zawodnika za pośrednictwem facebooka, później zobaczymy go na trasie Vuelta a Andalucia, która będzie jego pierwszym startem w Europie. Pierwsza część sezonu “Mańka” zostanie zamknięta przez Paryż – Nicea oraz Mediolan – Sanremo, po którym zawodnik uda się na zgrupowanie do Sierra Nevada.

Krótki “training camp” będzie miał przygotować doświadczonego Polaka do pierwszego celu w sezonie – ardeńskich klasyków. Oprócz tradycyjnego tryptyku, Marczyński przejedzie też Brabancką Strzałę, która będzie zasadniczym sprawdzeniem dyspozycji po zgrupowaniu.

Co jednak chyba najbardziej nas cieszy, Marczyński będzie się też ścigał w maju. Wówczas zobaczymy go na trasie GP Frankfurtu oraz… Giro d’Italia!

Zaczynamy sezon 2019! Sprawdź kalendarz startow TM na najbliższe miesiące ?‍♂️✌?

Publiée par Tomasz Marczyński sur Jeudi 10 janvier 2019