Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Niewykluczone, że zamieszanie wokół zmian w Team Sky bardzo szybko się zakończy. Zgodnie z danymi podawanymi przez La Gazetta dello Sport oraz Sunday Times, Dave Brailsford już teraz jest na etapie zaawansowanych rozmów z pewnymi przedsiębiorcami.

Jak wszyscy doskonale wiemy, w grudniu koncern Sky oficjalnie poinformował o odejściu z kolarstwa po sezonie 2019. To wywołało prawdziwą burzę, gdyż przyszłość najsilniejszego zespołu w peletonie stała się niepewna. Jak się jednak okazuje, ogień może zostać bardzo szybko ugaszony.

Jak podają bowiem La Gazetta dello Sport oraz Sunday Times, szef zespołu Dave Brailsford prowadził już pierwsze rozmowy z innymi przedsiębiorstwami, mające na celu zapewnienie bezpiecznej przyszłości swojemu zespołowi. Najwięcej konkretów zostało podane w drugim z tytułów prasowych. David Walsh przekazał bowiem informacje o spotkaniu Brailsforda z szefami Louis Vitton Moet Hennessy, będącymi od pewnego czasu właścicielami marki Rapha.

Jak jednak można było się spodziewać, Brytyjczyk nie miał zamiaru potwierdzać żadnych informacji. Menadżer Team Sky postanowił jedynie zaprzeczyć plotkom o porozumieniu z kanadyjskim milionerem Sylvanem Adamsem, który miałby doprowadzić do połączenia ekipy Sky z Israel Cycling Academy.

Co ciekawe, odbiegając nieco od tematu, według dziennikarzy “La Gazetty”, Geraint Thomas jest blisko podjęcia decyzji o starcie w Giro d’Italia razem z Eganem Bernalem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments