Kolejne niezwykle ciekawe informacje napływają z Włoch. Wiele wskazuje na to, iż w ciągu najbliższych dni, zaprezentowany zostanie wyścig dookoła Sycylii.

Plotki dotyczące powstawania nowej włoskiej etapówki pojawiały się już kilka tygodni temu. Dopiero teraz znajdują one jednak potwierdzenie. Zgodnie z informacjami podawanymi przez cyclingpro.net, wyścig Giro di Sicilia może zostać zaprezentowany w ciągu kilku najbliższych dni.

Co ważne, głównym organizatorem imprezy ma być RCS Sport, czyli podmiot odpowiedzialny za Giro d’Italia. Czterodniowa impreza na południowej wyspie miałaby odbyć się w dniach 3-6 kwietnia, stając się jednym z punktów przygotowawczych do La Corsa Rosa.

Nie będę ukrywał, że jest na to szansa. Myślimy o wyścigu na Sycylii i na bieżąco kontaktujemy się z lokalnymi władzami. Teraz piłeczka jest po ich stronie

– powiedział Mauro Vegni, szef RCS Sport.

W związku z wciąż stosunkowo enigmatycznymi wypowiedziami działaczy, kibicom pozostaje odczekać kilka dni. Być może jeszcze w tym tygodniu impreza zostanie oficjalnie zaprezentowana.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments