fot. Trek-Segafredo

Kobieca drużyna Trek-Segafredo ogłosiła pełny skład na sezon 2019 z trzynastoma kolarkami. Rolę dyrektorów sportowych będą pełniły byłe profesjonalistki – Ina-Yoko Teutenberg i Giorgia Bronzini. 

Debiutanckim dla kobiecego składu Trek-Segafredo wyścigiem będzie Santos Women’s Tour Down Under, który rozpocznie się 10 stycznia w Adelajdzie, w Australii.

Jesteśmy bardzo podekscytowane początkiem sezonu 2019. Będziemy ścigać się mocną grupą zawodniczek, które z pewnością dostarczą nam wielu emocji. Mamy nadzieję zanotować w tym czasie przynajmniej jedną wielką wygraną

– powiedziała Ina-Yoko Teutenberg.

To dla mnie coś wyjątkowego rozpoczynać sezon tutaj, w Australii. Zawsze podobała mi się atmosfera, która otacza wyścig Tour Down Under. Sprawia to, że debiut w barwach drużyny Trek-Segafredo będzie dla mnie jeszcze przyjemniejszy

– powiedziała Lauretta Hanson, zwyciężczyni jazdy na czas w ubiegłorocznej edycji wyścigu Tour de Feminin.

Skład drużyny Trek-Segafredo na Tour Down Under uzupełniają fińska sprinterka Lotta Lepistö, Włoszki Elisa Longo Borghini i Letizia Paternoster oraz Amerykanki Tayler Wiles i Ruth Winder.

Zawodniczki drużyny Trek-Segafredo będą ścigały się na rowerach Madone SLR w malowaniu zgodnym z barwami drużyny i założą buty oraz kaski Bontrager XXX.

Pełny skład drużyny Trek-Segafredo kobiet na sezon 2019:

Lizzie Deignan (Wielka Brytania)
Ellen van Dijk (Holandia)
Elisa Longo Borghini (Włochy)
Lotta Lepistö (Finlandia)
Ruth Winder (Stany Zjednoczone)
Letizia Paternoster (Włochy)
Trixi Worrack (Niemcy)
Anna Plichta (Poland)
Tayler Wiles (Stany Zjednoczone)
Lauretta Hanson (Australia)
Abi Van Twisk (Wielka Brytania)
Audrey Cordon-Ragot (Francja)