Fot. Team Sunweb

Ekipa Sunweb podała plany na sezon 2019. Wilco Kelderman w Giro i Tourze będzie pomocnikiem Toma Dumoulina.

W zeszłym miesiącu Dumoulin ogłosił, że jego głównym celem na sezon 2019 będzie walka o zwycięstwo w Giro d’Italia. Holender pojawi się także na starcie Tour de France, ale nie będzie to jego priorytetem. Ekipa Sunweb postanowiła, że ekskluzywnym pomocnikiem na tych dwóch wyścigach będzie Wilco Kelderman.

Dla 27. letniego Keldermana poprzedni sezon był bardzo pechowy. Najpierw złamał obojczyk podczas Tirreno-Adriatico, a później na mistrzostwach kraju ponownie doznał przykrego upadku. Jedynym tourem, który jechał była Vuelta a Espana. W Hiszpanii zaprezentował się całkiem nieźle, ponieważ zajął dziesiąte miejsce w generalce i pięciokrotnie meldował się w TOP 10 etapów.

Kiedy dowiedziałem się, że Tom jedzie Giro d’Italia to spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Na początku nie bardzo mi się to podobało, ale oswoiłem się z tą myślą. Pozostaje mi szukać szans na wygraną w takich wyścigach jak Paryż – Nicea, czy Volta a Catalunya

– powiedział De Telegraaf holenderski kolarz.

Wiadomo także, że w Tour de France zadebiutuje Sam Oomen, a podczas hiszpańskiej Vuelty Sunweb postawi na walkę o etapy, a brylować ma w tym Max Walscheid.