fot. Bay Crits

Po dobrych występach w Bay Crits nowy zawodnik Lotto Soudal chce powalczyć o mistrzostwo Australii.

To był jeden z najciekawszych transferów, które wydarzyły się przed sezonem 2019. Caleb Ewan opuścił ekipę Mitchelton – Scott i zagościł w belgijskim Lotto Soudal. Teraz wraz z Adamem Hansenem już za dwa dni staną na starcie wyścigu o tytuł mistrza Australii.

Cieszę się, że udało mi się rozpocząć sezon od dwóch zwycięstw w Bay Crits. To bardzo wiele dla mnie znaczy. Forma jest, ale oczywiście wyścig o mistrzostwo kraju rządzi się zupełnie innymi prawami.

Trzeba pamiętać, że będziemy tylko we dwójkę z Adamem Hansenem i musimy reagować na wszystko, co się wydarzy. Wiadomo, że wiele ekip będzie mnie chciało zgubić, aby nie dopuścić do sprinterskiego pojedynku

– powiedział 24. letni Ewan.

Walka o mistrzostwo Australii rozegra się tradycyjnie na rundzie w Buninyong, która liczy 11,6 kilometra. Łącznie do pokonania będzie 185 kilometrów.

“Kieszonkowy” sprinter po mistrzostwach pojawi się na starcie Santos Tour Down Under. Australijczyk będzie także w tym sezonie walczył o zwycięstwa etapowe na Giro d’Italia i Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments