fot. Team Sky

Drużyna Sky oficjalnie potwierdziła zakontraktowanie 21-letniego Kolumbijczyka Ivana Sosy – kolejnej wschodzącej gwiazdy kolumbijskiego kolarstwa, który do tej pory reprezentował barwy Androni Giocattoli.

Po zwycięstwach Sosy w Vuelta a Burgos, Adriatica Ionica Race i Sibiu Cycling Race było jasne, że młody Kolumbijczyk przejdzie w 2019 roku do World Touru. Na początku miało się to stać za sprawą Trek-Segafredo, ale w październiku zaczęły krążyć plotki, że pozyska go Team Sky – i tak ostatecznie się stało.

Bardzo się cieszę, że tutaj jestem. Chcę stawać się lepszym kolarzem, więc w pierwszych dniach w drużynie będę się przede wszystkim uczył. Wierzę, że wpasuje się w w ten skład i w kolejnych latach w pełni wykorzystam swój potencjał

– powiedział Ivan Sosa oficjalnej stronie internetowej Team Sky.

Bliskim przyjacielem Ivana Sosy jest inny młody i zdolny kolarz z Ameryki Południowej – Egan Bernal. Jego obecność w Sky jest jemu pomocna, ale chwalił on także przyjęcie przez pozostałych kolarzy i kierownictwo drużyny.

Ivan Sosa ostatni tydzień spędził bowiem z drużyną Sky na Majorce, gdzie odbyło się pierwsze przed nowym sezonem zgrupowanie.

Ivan jest bardzo mocnym góralem. Zwłaszcza na długich podjazdach jest w stanie prezentować się bardzo dobrze, a stać go na jeszcze więcej. Posiada potencjał stania się jednym z najlepszych specjalistów od jazdy po górach na świecie

– dodał Xabier Artetxe, trener w drużynie Sky.