Fot. Team Sky

To pod szyldem i przy wsparciu finansowym koncernu medialnego Sky były możliwe wszystkie największe sukcesy Chrisa Froome’a. Cztery zwycięstwa w Tour de France oraz po jednym w Giro d’Italia i hiszpańskiej Vuelcie. Brytyjczyk dziękuje za wszystko w mediach społecznościowych i nawołuje, by sezon 2019 uczynić najlepszym w historii drużyny. 

Kolarski świat obiegła wiadomość, że brytyjski koncern medialny Sky wycofa się ze sponsorowania drużyny Sky wraz z końcem 2019 roku. Pierwsze ziarno wątpliwości, czy firma założona przez Ruperta Murdocha będzie kontynuowała finansowanie drużyny Dave’a Brailsforda zostało zasiane, gdy amerykański gigant komunikacyjny Comcast wykupił Sky.

Głos w tej sprawie zabrał lider i jednocześnie najbardziej utytułowany kolarz Team Sky – Chris Froome. W mediach społecznościowych zamieścił kolaż zdjęć pokazujących jego największe sukcesy oraz list otwarty.

Nie potrafię przewidywać przyszłości, ale mogę powiedzieć z całkowitym przekonaniem – to jest bardzo wyjątkowo drużyna. Planujemy być razem do 2020 roku i zrobimy wszystko, by tak właśnie się stało – w innych barwach, ze wsparciem innego sponsora, ale z tymi samymi wartościami, skupieni i pełni pragnienia, by zwyciężać

– napisał w mediach społecznościowych Chris Froome, dodając jednocześnie podziękowania dla koncernu Sky:

Wielkie dzięki dla Sky. Byliście wspaniałymi partnerami, a nasza wspólna podróż była niesamowita. Pomogliście mi postawić każdy mój krok i zawsze będę wdzięczny za wasze wsparcie.

 

Drużyna Sky powstała w 2009 roku. Jej pomysłodawcą i założycielem jest sir Dave Brailsford. Do tej pory reprezentujący ją kolarze wygrali osiem wielkich tourów – zrobili to sir Bradley Wiggins, Chris Froome i Geraint Thomas. Przypomnijmy, że jej barwy reprezentuje dwóch Polaków – Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Obecnie ekipa przebywa na przedsezonowym zgrupowaniu na hiszpańskiej Majorce.