fot. ASO/Alex Broadway

Ostatni sezon był bardzo udany dla Stevena Kruijswijka, szczególnie w wielkich tourach. Holender osiągnął dobre wyniki w Tour de France i Vuelta a Espana. Teraz chciałby ponownie wystartować w Giro d’Italia.

Czołowi kolarze już przygotowują plany startowe na nowy sezon. Wśród nich jest także Steven Kruijswijk. Holender w tym roku bardzo dobrze zaprezentował się podczas Wielkich Tourów. Na Tour de France zajął 5. miejsce, a na Vuelcie był czwarty. Góral z Team Jumbo, bo tak drużyna będzie się nazywać w przyszłym roku, myśli o starcie w trzeciej wielkiej etapówce z rzędu.

Dobry występ na Tour de France w tym sezonie sprawia, że chciałbym wrócić na ten wyścig. Jednak myślę także o starcie w Giro

– powiedział Holender w rozmowie z NPO Radio 1.

Przypomnijmy, że w 2016 roku Steven Kruijswijk zakończył wyścig dookoła Włoch na 4. miejscu. Przez kilka dni jechał w Maglia Rosa, ale stracił ją przez pamiętny upadek na zjeździe. Holenderski kolarz ostatnio jechał w Giro rok później. Wówczas z powodu problemów zdrowotnych nie stanął na starcie 20. etapu.

Teraz jest jeszcze za wcześnie na podjęcie decyzji. Musimy zastanowić się z drużyną i wybrać jak najlepiej

– dodał Kruijswijk.

Warto dodać, że Holender ma podpisany kontrakt z Team Jumbo do końca 2021 roku.

Kamil Karczmarek