Portugalczycy José Neves Fernandes i Nuno Bico dołączą do hiszpańskiej drużyny od nowego sezonu.

Mimo trzech wpadek dopingowych i zawieszenia przez UCI ekipa Burgos – BH nie zwalnia tempa i kontraktuje nowych zawodników. Wcześniej potwierdzeni zostali między innymi Ángel Madrazo, Ricardo Vilela i Matthew Gibson. Dzisiaj okazało się, że umowy podpisali dwaj młodzi Portugalczycy.

Nuno Bico ma 24. lata i dwa ostatnie sezony spędził w Movistarze. Najlepsze wyniki osiągał jako orlik, kiedy to zdobył między innymi złoty medal mistrzostw Portugalii. Z dobrej strony pokazał się także w 2015 roku na trasie Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid, gdzie w klasyfikacji młodzieżowej zajął drugie miejsce i pokonał między innymi Marca Solera.

José Neves Fernandes to 23. letni kolarz, który od sierpnia był stażystą EF Education First-Drapac p/b Cannondale. W tym roku wygrał klasyfikację generalną GP Internacional Torres Vedras – Trofeu Joaquim Agostinho. Ma w swoim palmares także triumf na etapie i w generalce Volta a Portugal do Futuro.