Fot. Orica-Scott

Nie da się ukryć, że okres transferowy po sezonie 2018 był dla Damiena Howsona nerwowy. 26-letni Australijczyk dopiero dziś przedłużył umowę z ekipą Mitchelton – Scott.

Howson jest zawodnikiem znanym przede wszystkim z niemałych umiejętności pomocniczych. Wysoki zawodnik od dobrych kilku lat przydaje się liderom jako solidne wsparcie w górach, które czasem może przechylić szalę zwycięstwa na stronę ekipy Mitchelton – Scott.

Damien jest z naszym zespołem od kiedy został zawodowcem, więc jest nam niezmiernie miło, że wciąż będzie jeździł w naszych barwach. Jego rozwój przez ten cały czas szedł w dobrą stronę. Dla niego najważniejsza jest kontynuacja nauki jazdy w wielkich tourach, gdzie nadejdzie czas na znalezienie kolejnych wyzwań

– powiedział Matt White.

Także zawodnik jest podobnego zdania co jego szef. Howson wierzy bowiem, że przyszłość może być dla niego jeszcze lepsza.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że wciąż mogę być częścią zespołu, z którym pracuję od sześciu sezonów. Stworzyłem tu wiele wspaniałych przyjaźni i możliwość kontynuowania ich daje mi dużo radości. Co więcej, cały czas wiele się tutaj uczę i może mnie to doprowadzić do jeszcze większych sukcesów

– dodał Howson.

Do tej pory jego największym sukcesem jest wygranie Herald Sun Tour w sezonie 2017 oraz czwarte miejsce w tegorocznym Colorado Classic.