Tour of Antalya

Sezon 2018 był pierwszym w historii działania ekipy Polartec – Kometa. Od samego początku, młodzieżowy zespół Alberto Contadora zaczął odnosić niemałe sukcesy. Nie inaczej ma być też w kolejnych latach.

O planach na przyszłość, w wywiadzie z La Gazetta dello Sport opowiedział dyrektor sportowy i menadżer zespołu, Ivan Basso. Według znakomitego Włocha, ekipa działająca na trzech poziomach (kontynentalnym, U23 oraz juniorskim) powinna w przyszłym roku działać jeszcze prężniej.

W związku z rozwojem działalności, w przyszłym roku w naszej ekipie znajdzie się większa liczba Włochów, których będzie sześciu. Oczywiście charakter ekipy pozostanie międzynarodowy, lecz najbardziej zależy nam na rozwoju zawodników z Włoch i Hiszpanii. Naszym celem wciąż jest odnajdywanie perełek, które później trafią do ekipy Trek – Segafredo. Dwóch najmłodszych zawodników, Alessio Acco i Alessandro Fancellu wciąż ścigać się będą z juniorami. Michele Gazzoli spróbuje za to swoich sił na poziomie kontynentalnym. Jestem pewien, że to on może przejąć pałeczkę po Matteo Moschettim. Póki co jednak jego celem jest też nauka, co jak najbardziej rozumiemy i w pełni wspieramy

– powiedział Basso.

W sezonie 2019, na poziomie trzeciej dywizji ścigać się będą też takie talenty jak Michel Ries, Awet Habtom czy wspomniany juz Gazzoli.