fot. La Course by Le Tour de France

Wyścig dla kobiet La Course by Le Tour de France odbędzie się 19 lipca, a trasa będzie rundami po tej samej, którą pokonają mężczyźni podczas jazdy indywidualnej na czas w Pau. 

Panie zrobią sześć okrążeń po trasie jazdy indywidualnej na czas mężczyzn w wyścigu Tour de France, a zatem w sumie przejadą dystans 120 kilometrów. Trudność będzie stanowił podjazd Côte d’Esquillot, ale nadal wyścig ten będzie faworyzował kolarki specjalizujących się w wyścigach jednodniowych, czyli tzw. puncheurki.

Podczas oficjalnej prezentacji wyścigu Tour de France podano bardzo niewiele informacji na temat La Course by Le Tour. Reprezentant ASO, czyli firmy odpowiedzialnej za organizację wyścigu, zdradził wyżej wymienione informacje portalowi Cyclingnews w piątek.

Fakt, że wyścig ten odbędzie się 19 lipca, oznacza, że nie będzie kolidował z Giro Rosa (kat. World Tour), ale będzie za to pokrywał się z niżej notowanym (UCI 2.1) BeNe Ladies Tour (18-21 lipca).

W poprzednim roku wyścig La Course by Le Tour de France wrócił do jednodniowego formatu. Na górskiej trasie do Le Grand-Bornard najszybsza była Annemiek Van Vleuten.