Foto: Getty Images Sport

Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women) była najlepsza w rywalizacji La Course by Le Tour de France. O centymetry wygrała z Marianne Vos (CCC-Liv). Katarzyna Niewiadoma tuż za podium.

Siódma edycja kobiecego La Course by Le Tour de France odbyła się dzisiaj w Nicei. Panie rywalizowały tuż przed rozpoczęciem męskiej „Wielkiej Pętli”. Do przejechania miały 96 kilometrów na dwóch rundach, a na każdej z nich czekał na nie podjazd pod Cote de Rimiez (5,8 km długości; średnie nachylenie 5,1 %). Wyścig kończył się na słynnej Promenade des Anglais.

Na liście startowej mieliśmy dwie Polki: Katarzynę Niewiadomą (Canyon SRAM Racing) i Annę Plichtę (Trek-Segafredo Women).

Już na pierwszej rundzie peleton mocno się naciągnął. Na zjeździe z Cote de Rimiez swoje świetne umiejętności pokazała Kasia Niewiadoma. Ta akcja spowodowała, że na 70 kilometrów przed metą na czele pojawiła się bardzo mocna grupka: Niewiadoma, Anna Henderson (Team Sunweb), Christine Majerus (Boels – Dolmans Cycling Team), Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies) i Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo Women).

Niestety mimo sporych ambicji ich akcja zakończyła się po 17 kilometrach. Kolejny podjazd pod Cote de Rimiez spowodował, że ochotę na ściganie miała sama Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott). Kiedy mistrzyni świata podkręciła tempo na jej kole zostały tylko: Katarzyna Niewiadoma, Marianne Vos (CCC-Liv), Elizabeth Deignan i Elisa Longo Borghini (obie Trek-Segafredo Women) oraz Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg).

Cały czas na czele tej grupki jechała van Vleuten. Żadna z zawodniczek nie zmieniała jej na prowadzeniu podczas pokonywania podjazdu. Szóstka na 35 kilometrów przed metą miała już minutę przewagi. Pod koniec wzniesienia próbowała przyspieszyć Deignan, ale konkurentki szybko ją dogoniły.

Świetna współpraca grupki spowodowała, że na ostatnie 10 kilometrów wjeżdżała prawie dwie minuty przed kolejnymi zawodniczkami. Kasia Niewiadoma pod koniec rywalizacji nie wychodziła raczej na zmianę i oszczędzała się na finisz.

Partia kolarskich szachów zakończyła się na 2500 metrów przed metą. Mieliśmy kilka ataków, ale każda akcja była szybko kasowana. Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu.

Najwięcej sił na sprinterski pojedynek zachowała Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women), która praktycznie na kresce wyprzedziła Marianne Vos (CCC-Liv). Katarzyna Niewiadoma wywalczyła czwarte miejsce.

Wyniki (TOP 30):

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1  DEIGNAN Elizabeth Trek-Segafredo Women 02:22:51
2  VOS Marianne CCC – Liv ,,
3  VOLLERING Demi Parkhotel Valkenburg ,,
4  NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing ,,
5  VAN VLEUTEN Annemiek Mitchelton-Scott ,,
6  LONGO BORGHINI Elisa Trek-Segafredo Women 00:07
7  FAHLIN Emilia FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 01:50
8  BALSAMO Elisa Valcar – Travel & Service ,,
9  PALADIN Soraya CCC – Liv ,,
10  LIPPERT Liane Team Sunweb ,,
11  KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies ,,
12  HARVEY Mikayla Équipe Paule Ka ,,
13  BUJAK Eugenia Alé BTC Ljubljana ,,
14  RAGUSA Katia Astana Womens Team ,,
15  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
16  BIANNIC Aude Movistar Team ,,
17  ROOIJAKKERS Pauliena CCC – Liv ,,
18  STEPHENS Lauren Team TIBCO – SVB ,,
19  NILSSON Hanna Parkhotel Valkenburg ,,
20  SANTESTEBAN Ane Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
21  LEVENEZ Sandra Team Arkéa ,,
22  SHAPIRA Omer Canyon SRAM Racing ,,
23  KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
24  CAVALLI Marta Valcar – Travel & Service ,,
25  VAN DEN BROEK-BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
26  MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
27  MAGNALDI Erica Ceratizit-WNT Pro Cycling ,,
28  SANGUINETI Ilaria Valcar – Travel & Service ,,
29  BANKS Elizabeth Équipe Paule Ka 01:55
30  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing 01:58
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments