22-letni Włoch Filippo Ganna jest utalentowanym kolarzem torowym i szosowym. W sezonie 2018 zdobył nieco doświadczenia w wyścigach klasycznych pod skrzydłami drużyny UAE Team Emirates. 

Drużyna Sky stawia w tym oknie transferowym zdecydowanie na młodość. Filippo Ganna jest kolejnym kolarzem, z którym podpisano kontrakt, mającym niewiele ponad 20 lat.

Włoch ma już na koncie dwa tytuły mistrza świata w wyścigu indywidualnym na dochodzenie (kolarstwo torowe) oraz zwycięstwo w Paryż-Roubaix dla orlików.

Podpisanie kontraktu z Team Sky jest spełnieniem moich marzeń. To zdumiewająca drużyna, która dla wszystkich jest tą, która wygrywa wielkie wyścigi. Cieszę się, że po dwóch pierwszych sezonach szosowych będę mógł nadal się rozwijać i poprawiać moje umiejętności. Nie mogę się już doczekać spotkania z nowymi kolegami i rozpoczęcia pracy na treningach

– powiedział Filippo Ganna w oficjalnym oświadczeniu Team Sky.

W przyszłości Ganna chciałby specjalizować się w wyścigach klasycznych, tygodniowych wyścigach etapowych i w jeździe indywidualnej na czas. Generalnie jest więc bardzo wszechstronny.

Obecność Filippo Ganny w drużynie wzmocni jej włoskie koneksje związane nie tylko z posiadaniem w składzie kolarzy z Półwyspu Apenińskiego, ale również ze współpracą ze sponsorami, takimi jak oficjalny dostawca odzieży marka Castelli czy telewizja Sky Italia.