fot. Quick-Step Floors / ©Sigfrid Eggers

Kiedy firma Deceuninck została nowym sponsorem ekipy Patricka Lefevere’a, wydawało się, że wszystko wróci do normy. Jak się jednak okazuje, odejście Fernando Gavirii wciąż jest możliwe.

Ostatnie tygodnie dla zarządu ekipy Quick – Step Floors nie były łatwe. Patrick Lefevere i jego współpracownicy bardzo długo szukali sponsora, który mógłby wypełnić lukę w budżecie, która spowodowała m.in. odejście Nikiego Terpstry. Niestety dla Belga i jego zespołu, niewykluczone, że mimo porozumienia z firmą Deceuninck, ekipę zmienić może Fernando Gaviria.

Niestety długi okres poszukiwania sponsora mocno się na nas odbił. Możliwe, że wkrótce Fernando od nas odejdzie, lecz jak najbardziej go rozumiem. Nie jest to jednak coś, co nas zniszczy. Mamy przecież Elię Vivianiego i dwóch młodych sprinterów, którzy po prostu będą musieli wejść na jeszcze wyższy poziom

– powiedział Lefevere w rozmowie z Het Nieuwsblad.

Od kilku tygodni dużo mówi się o przejściu Fernando Gavirii do zespołu UAE Team Emirates. Kolumbijczyk ma jednak wciąż ważny kontrakt z dotychczasowym pracodawcą, co może zmusić zespół z Emiratów do zapłacenia sporej sumy odstępnego.