fot. Team Sunweb

Szwedzka firma produkująca odzież sportową Craft Sportswear podpisała czteroletni kontrakt z Team Sunweb. Zastąpi ona baskijską markę Etxeondo, która ubierała Toma Dumoulina i spółkę od 2014 roku. 

Craft Sportswear istnieje od 1973 roku i produkuje odzież dla biegaczy, kolarzy, przełajowców, narciarzy oraz generalnie osób prowadzących aktywny tryb życia. Przedtem ubierała drużyny Mitchelton-Scott i BORA, a zatem ma doświadczenie w kolarstwie.

Dzięki połączeniu sił z bardzo silną drużyną, jaką jest Team Sunweb, wzmocnimy naszą obecność w kolarstwie, a to właśnie jest naszym celem na najbliższe lata

– powiedział Daniel Högling, menadżer ds. produkcji i marketingu w firmie Sportswear.

Co ciekawe, firma Craft będzie ubierała nie tylko męską drużynę, ale również panie oraz zespół dla kolarzy do lat 23. Zasób kolekcji nie ograniczy się zaś tylko do odzieży przeznaczonej do jazdy na rowerze, ale również tę codzienną, czyli między innymi bluzy, T-Shirty, kurtki itd.

Firma Craft posiada szeroką kolekcję wysokiej jakości odzieży. Ponadto, jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do innowacyjnych projektów, nad którymi wspólnie pracujemy. Razem z naszymi ekspertami, będziemy podejmowali kolejne kroki związane z aerodynamiką, bezpieczeństwem i kontrolą temperatury za pomocą odzieży

– dodał Koen Bart, menedżer ds. komercyjnych w drużynie Sunweb.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu drużyna Sunweb przedłużyła kontrakt na czas nieokreślony ze sponsorem tytularnym – europejskim touroperatorem Sunweb. Z kolei po poprzednim, znakomitym dla Toma Dumoulina sezonie, w którym wygrał Giro i zdobył tytuły mistrza świata w jeździe drużynowej oraz indywidualnej na czas, przedłużono z nim kontrakt aż do 2022 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments