Team Sunweb

Soren Kragh Andersen (Sunweb) po pięknej akcji wygrał wyścig Paris – Tours.

Jeden z najstarszych wyścigów klasycznych, czyli Paris – Tours był dzisiaj rozgrywany po raz 112. Na trasie z Chartres do Tours kolarze musieli się zmierzyć z kilkoma krótkimi podjazdami oraz dziewięcioma sektorami szutru. Do przejechania było łącznie ponad 211 kilometrów.

Jako pierwsi przed peletonem pojawili się: Sylvain Chavanel (Direct Energie), Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan), Bernhard Eisel (Dimension Data), Thibault Guernalec (Fortuneo – Samsic), Brian van Goethem (Roompot – Nederlandse Loterij) oraz Emiel Vermeulen (Roubaix Lille Métropole).

Ich przewaga maksymalnie wyniosła prawie pięć minut, ale peleton starał się oczywiście kontrolować sytuację.

80 kilometrów przed metą do czołówki dojechali Tom Devriendt (Wanty – Groupe Gobert), Alex Dowsett (Katusha – Alpecin) i Johan Le Bon (Vital Concept Cycling Club).

Kiedy na czoło peletonu wyszli kolarze Groupama – FDJ i Sunweb dystans do ucieczki bardzo się zmniejszył. Niestety doszło w środku grupy do sporej kraksy i goniąca grupa mocno się uszczupliła.

Już pierwsze sektory szutrowe sporo zmieniły na przodzie. Z ucieczki zostali Devriendt i de Bondt, ale szybko zostali doścignięci. 39 kilometrów przed metą utworzył się bardzo mocny odjazd: Niki Terpstra i Philippe Gilbert (Quick – Step Floors), Valentin Madouas (Groupama – FDJ), Soren Kragh Andersen (Sunweb), Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Jelle Wallays (Lotto Soudal) i Pascal Eenkhoorn (LottoNL – Jumbo). Z powodu problemów z rowerem niestety odpadł szybko Gilbert.

Pozostałości peletonu dojechały do czołówki na kolejnym sektorze, ale na samotną akcję zdecydował się Soren Kragh Andersen. Po chwili dojechał do niego Niki Terpstra. Z drugiej grupy na najtrudniejszym podjeździe zaatakował Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale). Młody Francuz dogonił dwójkę na 24 kilometry przed metą.

Za trójką kręcili Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), Valentin Madouas (Groupama – FDJ) i Sep Vanmarcke (EF Education First-Drapac p/b Cannondale), ale ich strata wynosiła na 12 kilometrów przed metą ponad 40 sekund.

Po ostatnim dziś podjeździe po raz kolejny zaatakował Duńczyk Kragh Andersen. Z tyłu nie bardzo chciał gonić Cosnefroy, więc większość pracy wykonywał Terpstra. Pięć kilometrów przed metą zawodnik ekipy Sunweb miał 25 sekund przewagi i coraz większe szanse na zwycięstwo.

Młody Duńczyk nie dał sobie już wydrzeć zwycięstwa i zanotował naprawdę ładny triumf na trudnej trasie francuskiego wyścigu. Drugi finiszował Niki Terpstra (Quick – Step Floors), a trzeci Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale).

Wyniki:

1 SØREN KRAGH ANDERSEN (TEAM SUNWEB) 4:37:55
2 NIKI TERPSTRA (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:25
3 BENOIT COSNEFROY (AG2R LA MONDIALE) 0:00:25
4 OLIVER NAESEN (AG2R LA MONDIALE) 0:01:14
5 VALENTIN MADOUAS (GROUPAMA – FDJ) 0:01:14
6 TIESJ BENOOT (LOTTO SOUDAL) 0:01:14
7 SEP VANMARCKE (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE) 0:01:14
8 PHILIPPE GILBERT (QUICK – STEP FLOORS) 0:01:14
9 TACO VAN DER HOORN (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:01:24
10 JOS VAN EMDEN (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:01:24
11 TIMOTHY DUPONT (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:01:24
12 JELLE WALLAYS (LOTTO SOUDAL) 0:01:28
13 JOSÉ GONÇALVES (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:01:28
14 ARNAUD DEMARE (GROUPAMA – FDJ) 0:01:55
15 DAMIEN TOUZE (ST MICHEL – AUBER 93) 0:01:55
16 MARTIJN TUSVELD (TEAM SUNWEB) 0:01:57
17 PASCAL EENKHOORN (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:02:12
18 JHONNATAN NARVAEZ (QUICK – STEP FLOORS) 0:02:14
19 SILVAN DILLIER (AG2R LA MONDIALE) 0:02:25
20 JONAS VAN GENECHTEN (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) 0:02:25
21 TOM DEVRIENDT (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:02:25
22 TOM VAN ASBROECK (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE) 0:02:25
23 MAARTEN WYNANTS (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:02:25
24 CLEMENT VENTURINI (AG2R LA MONDIALE) 0:02:26
25 YOANN OFFREDO (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:02:26
26 JESPER ASSELMAN (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:02:26
27 ANDRÉ GREIPEL (LOTTO SOUDAL) 0:04:02
28 FABIO JAKOBSEN (QUICK – STEP FLOORS) 0:04:02
29 GIJS VAN HOECKE (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:04:02
30 ANDREA PASQUALON (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:04:02
31 RAMON SINKELDAM (GROUPAMA – FDJ) 0:04:02
32 GUILLAUME BOIVIN (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:04:02
33 TIMO ROOSEN (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:04:02
34 REINARDT JANSE VAN RENSBURG (TEAM DIMENSION DATA) 0:04:02
35 ADRIEN PETIT (DIRECT ENERGIE) 0:04:02
36 JONAS RICKAERT (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:04:02
37 PATRICK MÜLLER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) 0:04:02
38 PAUL OURSELIN (DIRECT ENERGIE) 0:04:02
39 DIMITRI CLAEYS (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:04:02
40 MAURO FINETTO (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:04:02
41 KEVIN LE CUNFF (ST MICHEL – AUBER 93) 0:04:02
42 DRIES VAN GESTEL (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:04:02
43 BRIAN VAN GOETHEM (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:04:02
44 BRICE FEILLU (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:04:02
45 SYLVAIN CHAVANEL (DIRECT ENERGIE) 0:04:02
46 ALO JAKIN (ST MICHEL – AUBER 93) 0:04:02
47 EDVALD BOASSON HAGEN (TEAM DIMENSION DATA) 0:04:02
48 LARS BAK YTTING (LOTTO SOUDAL) 0:07:19
49 ODD CHRISTIAN EIKING (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:07:19
50 ALEXANDRE PICHOT (DIRECT ENERGIE) 0:07:19
51 BERT DE BACKER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) 0:07:19
52 SEBASTIAN LANGEVELD (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE) 0:07:21
53 JULIEN VERMOTE (TEAM DIMENSION DATA) 0:08:52
54 YOANN PAILLOT (ST MICHEL – AUBER 93) 0:08:52
55 PIM LIGTHART (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:10:16
56 HUUB DUIJN (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:10:45
57 JAN WILLEM VAN SCHIP (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:10:56
58 JÉRÉMY ROY (GROUPAMA – FDJ) 0:12:13
59 MAXIME FARAZIJN (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:12:13
60 MICKAEL DELAGE (GROUPAMA – FDJ) 0:12:13
61 MILAN MENTEN (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:12:13
62 QUENTIN PACHER (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) 0:12:13
63 NICOLAS EDET (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:12:13
64 JON ABERASTURI IZAGA (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:12:13
65 LUUC BUGTER (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:12:13
66 MORGAN KNEISKY (ROUBAIX – LILLE METROPOLE) 0:12:13
67 CONNOR SWIFT (TEAM DIMENSION DATA) 0:12:13
68 AUGUST JENSEN (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:12:13
69 BERT VAN LERBERGHE (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:12:13
70 DRIES DE BONDT (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:12:13
71 JENS DEBUSSCHERE (LOTTO SOUDAL) 0:12:13
72 CHRISTOPHE LAPORTE (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:12:13
73 YVES LAMPAERT (QUICK – STEP FLOORS) 0:12:13
74 ANTHONY TURGIS (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:12:13
75 SENNE LEYSEN (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:12:13
76 CEES BOL (TEAM SUNWEB) 0:12:13
77 ROMAIN CARDIS (DIRECT ENERGIE) 0:12:13
78 JULIUS VAN DEN BERG (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE) 0:12:13
79 DANIEL MCLAY (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE) 0:12:13
80 DYLAN GROENEWEGEN (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:12:13
81 OLIVIER LE GAC (GROUPAMA – FDJ) 0:12:13
82 FLORIAN SENECHAL (QUICK – STEP FLOORS) 0:12:13
83 JOHAN LE BON (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB) 0:12:13
84 BRAM WELTEN (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:12:13
85 JULIEN DUVAL (AG2R LA MONDIALE) 0:12:13
86 NIKOLAS MAES (LOTTO SOUDAL) 0:12:13
87 MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID (TEAM SUNWEB) 0:12:13
88 MATTI BRESCHEL (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE) 0:12:13
89 EMIEL VERMEULEN (ROUBAIX – LILLE METROPOLE) 0:20:32
90 TONY MARTIN (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:20:32
91 PIERRE IDJOUADIENE (ROUBAIX – LILLE METROPOLE) 0:20:32
92 JHONATAN RESTREPO VALENCIA (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:20:32
93 OMER GOLDSTEIIN (ISRAEL CYCLING ACADEMY) 0:20:32
94 DMITRII STRAKHOV (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:20:32
95 JAY ROBERT THOMSON (TEAM DIMENSION DATA) 0:20:32
96 NICOLAS DOUGALL (TEAM DIMENSION DATA) 0:20:32
97 JULIEN ANTOMARCHI (ROUBAIX – LILLE METROPOLE) 0:20:32
98 JÉRÉMY LEVEAU (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:20:32
99 THIBAULT GUERNALEC (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:20:32
100 ARNAUD GERARD (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:20:32
101 FLORIAN VACHON (TEAM FORTUNEO – SAMSIC) 0:20:32
102 FREDERIK FRISON (LOTTO SOUDAL) 0:20:32
103 XANDRO MEURISSE (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:20:32
104 AMUND GRØNDAHL JANSEN (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:20:32
DNF DEVENYNS DRIES (QUICK – STEP FLOORS)
DNF GESCHKE SIMON (TEAM SUNWEB)
DNF KANTER MAX (TEAM SUNWEB)
DNF STAMSNIJDER TOM (TEAM SUNWEB)
DNF GOUGEARD ALEXIS (AG2R LA MONDIALE)
DNF VANDENBERGH STIJN (AG2R LA MONDIALE)
DNF ARMIRAIL BRUNO (GROUPAMA – FDJ)
DNF VAN KEIRSBULCK GUILLAUME (WANTY – GROUPE GOBERT)
DNF CHETOUT LOIC (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)
DNF TEKLEHAIMANOT DANIEL (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)
DNF EISEL BERNHARD (TEAM DIMENSION DATA)
DNF BIERMANS JENTHE (TEAM KATUSHA ALPECIN)
DNF DOWSETT ALEX (TEAM KATUSHA ALPECIN)
DNF OWEN LOGAN (TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE)
DNF COUSIN JEROME (DIRECT ENERGIE)
DNF GENE YOHANN (DIRECT ENERGIE)
DNF MOINARD AMAEL (TEAM FORTUNEO – SAMSIC)
DNF RUSSO CLEMENT (TEAM FORTUNEO – SAMSIC)
DNF MANZIN LORRENZO (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB)
DNF LECROQ JÉRÉMY (VITAL CONCEPT CYCLING CLUB)
DNF ALLEGAERT PIET (SPORT VLAANDEREN – BALOISE)
DNF CAPIOT AMAURY (SPORT VLAANDEREN – BALOISE)
DNF DECLERCQ BENJAMIN (SPORT VLAANDEREN – BALOISE)
DNF EL FARES JULIEN (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM)
DNF FEDELI ALESSANDRO (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM)
DNF GUERIN ALEXIS (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM)
DNF SISKEVICIUS EVALDAS (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM)
DNF SMUKULIS GATIS (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM)
DNF BUDDING MARTIJN (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ)
DNF REINDERS ELMAR (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ)
DNF DEVOLDER STIJN (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN)
DNF STEELS STIJN (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN)
DNF VAN BREUSSEGEM ELIAS (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN)
DNF CARISEY CLÉMENT (ISRAEL CYCLING ACADEMY)
DNF ENGER SONDRE (ISRAEL CYCLING ACADEMY)
DNF VAN WINDEN DENNIS (ISRAEL CYCLING ACADEMY)
DNF NEILANDS KRISTS (ISRAEL CYCLING ACADEMY)
DNF BAGUES KALPARSORO ARITZ (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS)
DNF GONZALEZ PRIETO AITOR (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS)
DNF IRIZAR LASKURAIN JULEN (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS)
DNF ITURRIA SEGUROLA MIKEL (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS)
DNF SAMITIER SAMITIER SERGIO (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS)
DNF UDONDO SANTAMARIA GOTZON (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS)
DNF FEILLU ROMAIN (ST MICHEL – AUBER 93)
DNF MAURELET FLAVIEN (ST MICHEL – AUBER 93)
DNF THOMINET CAMILLE (ST MICHEL – AUBER 93)
DNF BARBIER PIERRE (ROUBAIX – LILLE METROPOLE)
DNF CABOT JEREMY (ROUBAIX – LILLE METROPOLE)
DNF TRONET STEVEN (ROUBAIX – LILLE METROPOLE)