Zgodnie z zapowiedziami, ekipa CCC zmienia sprzęt na sezon 2019. Męskie drużyny będą jeździć na rowerach Giant. Kobiecy zespół skorzysta za to z rowerów Liv.

O zmianie rowerów przez nową ekipę CCC mówiło się od jakiegoś czasu. Było bowiem oczywiste, iż ekipa Jima Ochowicza zmieni swoje maszyny po odejściu głównego sponsora – BMC. Mówiło się też, że nowym dostawcą sprzętu ma zostać Giant. Jak widać, w tych plotkach było bardzo dużo prawdy. Na rowerach tajwańskiego producenta jeździć będą zarówno zawodnicy pierwszej drużyny, jak i składu młodzieżowego.

Kolarstwo zawodowe zawsze wprowadza dużą dynamikę w grupie sponsorów i producentów sprzętu. Od zawsze staramy się być dobrymi partnerami, którzy dają zawodnikom i drużynom wszystko co najlepsze. Niezwykle cieszymy się, iż po owocnej współpracy z ekipą Sunweb, teraz zaufała nam grupa CCC

– powiedziała Phoebe Liu, szefowa grupy marketingowej Gianta.

W przypadku zespołu elity kobiet, duży wpływ na wybór rowerów miała Marianne Vos. Holenderka i jej koleżanki będą bowiem korzystać z w pełni kobiecego sprzętu Liv. Na rowerach tej marki w przeszłości miały okazję jeździć choćby zawodniczki Rabobanku, wśród których była m.in. Katarzyna Niewiadoma i wspomniana Vos.

Poprzedni artykułEgan Bernal podpisał długoterminowy kontrakt z Team Sky
Następny artykułEkipy zgłoszone do dywizji World Tour i Pro Continental 2019
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments