Crédit photo Joeri De Coninck

Młodzieżowe zaplecze ekipy World Tour pozyskało trzech kolejnych zawodników, którzy w przyszłości mogą powalczyć o profesjonalny kontrakt.

Ekipa Development Team Sunweb doskonale wie jak zajmować się młodzieżą, co było widoczne podczas zakończonych wczoraj mistrzostw świata. Marc Hirschi zdobył na solo złoty medal w kategorii orlików i udowodnił tym samym, że kontrakt z dorosłą drużyną Sunweb jest jak najbardziej na miejscu.

Pierwszym nabytkiem niemieckiej drużyny jest Duńczyk Ludvig Anton Wacker. 18. letni kolarz to specjalista od klasyków i trudniejszych sprintów. Jego największym sukcesem jest ubiegłoroczny triumf podczas juniorskiego Gent-Wevelgem:

To dla mnie wielki zaszczyt, że taka drużyna ze mną rozmawiała, a później zaproponowała mi kontrakt. Będę się chciał tutaj pokazać z jak najlepszej strony i rozwinąć swoje umiejętności sprinterskie.

Kolejnym wzmocnieniem jest Holender Edo Maas. To zwycięzca Record Bank E3 Harelbeke juniorów z 2017 roku. W tym sezonie świetnie radził sobie podczas Paris – Roubaix i Tour du Pays de Vaud:

Jestem bardzo dumny, że mogę dołączyć do tak profesjonalnego projektu. To dla mnie wielka motywacja i ogromna możliwość rozwoju.

Ostatnim nabytkiem jest Ben Katerberg. 18. letni Kanadyjczyk to podwójny mistrz swojego kraju, który specjalizuje się przede wszystkim w jeździe na czas:

Już nie mogę się doczekać nowego sezonu i nowych wyzwań. Wiem, że to idealne miejsce, aby dobrze eksploatować swoje umiejętności i wchodzić powoli w dorosłe kolarstwo.

Oprócz transferów drużyna poinformowała, że kolejne dwa lata spędzi u nich zwycięzca ubiegłorocznego Paryż – Roubaix dla orlików – Holender Nils Eekhoff.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments