Team Sky

Kilka tygodni temu informowaliśmy Państwa o możliwej trasie całego Giro d’Italia 2019. Dziś potwierdzone zostały pierwsze etapy przyszłorocznego Corsa Rosa.

Jak było wiadomo od pewnego czasu, start 102 edycji Giro d’Italia będzie miał miejsce w Bolonii. Dziś poznaliśmy jednak plan całego przejazdu wyścigu przez region Emilia-Romagna.

Jak można było się spodziewać, wszystko zacznie się od krótkiego prologu, który jednak zupełnie nie będzie przypominał tradycyjnego odcinka otwierającego rywalizację. Wszystko zacznie się w samej Bolonii, a zakończy 8 kilometrów dalej w San Luca. Tym samym, już na prologu kolarze zmierzą się z dwukilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu 10% i maksymalnym 18%. Następny, drugi etap ponownie rozpocznie się w Bolonii, lecz miejsce finiszu nie jest znane.

Po raz kolejny, kolarze startujący w Giro d’Italia 2019 wjadą do regionu Emilia-Romagna na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia. Dziewiąty etap rozegra się bowiem pomiędzy Riccione i San Marino. Będzie to trudna, 35-kilometrowa czasówka, zakończona podjazdem do ostatniego miasta-państwa.

Kolejny etap, rozgrywany po dniu przerwy, będzie zupełnie płaski. Odcinek pomiędzy Ravenną i Modeną będzie idealny dla najszybszych kolarzy w stawce. Problemem nie będzie też dystans – na 147 kilometrach nie powinno się zrobić zbyt sennie.

Ostatnia wizyta peletonu w regionie Emilia-Romagna będzie miała miejsce na 11. etapie, zaczynającym się w Carpi.