Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) wygrał austriacki wyścig Int. RAIFFEISEN Grand Prix Judendorf-Straßengel.

Już po raz dwudziesty rozegrano austriacki klasyk Int. RAIFFEISEN Grand Prix Judendorf-Straßengel. Kolarze na rundach wokół Judendorf musieli przejechać ponad 185 kilometrów i zmierzyć się z osiemnastoma podjazdami.

Tegoroczna odsłona była dość dobrze obsadzona, a sił w rywalizacji próbowali także kolarze Wibatech Merx 7R i Voster Uniwheels Team.

W walce o zwycięstwo liczyło się na kresce dwóch kolarzy: Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) i Riccardo Zoidl (Team Felbermayr – Simplon Wels). Szybszy na kresce okazał się Polak i “Patera” mógł się cieszyć z kolejnego triumfu w sezonie. Drugi był Zoidl, a trzeci Georg Zimmermann (Tirol Cycling Team).

Wyniki:

1 Maciej Paterski (Pol) 4:33:55
2 Riccardo Zoidl (AUT) 0:00:02
3 Georg Zimmermann (GER) 0:00:35
4 Tadej Pogacar (Slo) 0:00:35
5 Stephan Rabitsch (AUT) 0:00:35
6 Immanuel Stark (GER) 0:00:35
7 Georg Preidler (AUT) 0:00:42
8 Benjamin Brkic (AUT) 0:00:59
9 Sean Bennett (USA) 0:00:59
10 Neilson Powless (USA) 0:01:40
11 Brandon McNulty (USA) 0:01:40
12 Matthias Krizek (AUT) 0:04:09
13 Nathan Brown (USA) 0:04:09
14 Nicola Genuin (Ita) 0:09:24
15 Helmut Trettwer (GER) 0:09:33
16 Lukas Schlemmer (AUT) 0:09:43
17 Gian Friesecke (SUI) 0:09:43
18 Fabian Käßmann (GER) 0:09:43
19 Felix Ritzinger (AUT) 0:09:43
20 Jirí Petruš (Cze) 0:09:43
21 Justin Paroz (SUI) 0:09:43
22 Jaka Primožic (Slo) 0:09:43
23 Uroš Repše (Slo) 0:09:43
24 Patrick Haller (GER) 0:09:51
25 Mario Gamper (AUT) 0:09:51
26 Dominik Röber (GER) 0:09:51
27 Tobias Bayer (AUT) 0:09:51
28 Jonathan Dinkler (GER) 0:09:51
29 Dominik Neuman (Cze) 0:09:51
30 Yannik Achterberg (GER) 0:09:51
31 Robin Froidevaux (SUI) 0:09:51
32 Matic Veber (Slo) 0:09:51
33 Jan Tschernoster (GER) 0:09:51
34 Dominik Hrinkow (AUT) 0:09:51
35 Aljaž Prah (Slo) 0:09:51
36 Alex Hoehn (USA) 0:09:51
37 Patrick Bosman (AUT) 0:09:51
38 Adam Stachowiak (Pol) 0:09:51
39 Marcel Neuhauser (AUT) 0:09:51
40 Tilen Finkšt (Slo) 0:09:51
41 Lawrence Warbasse (USA) 0:09:51
42 Richard Stockhausen (GER) 0:09:51
43 Nik Cemažar (Slo) 0:10:10
44 Jonas Rapp (GER) 0:10:10
45 Michael Konczer (AUT) 0:10:30
46 Lukas Reckendorfer (AUT) 0:10:30
47 Benjamin Hill (Aus) 0:10:33
48 Stefan Brandlmeier (GER) 0:10:33
49 Mateusz Grabis (Pol) 0:10:33
50 Jannik Steimle (GER) 0:12:12
51 Andrea Calza (Ita) 0:12:19
52 Marius Jessenberger (GER) 0:12:55
53 Giacomo Venturini (Ita) 0:12:55
54 Lukas Malgay (GER) 0:12:55
55 Luka Sagadin (Slo) 0:12:55
56 Yannis Voisard (SUI) 0:12:58
57 Michael Gaubitzer (AUT) 0:16:15
58 Tobias Nolde (GER) 0:16:15
59 Christian Grasmann (GER) 0:16:15
DNF Andreas Umhaller (AUT)
DNF Thomas Umhaller (AUT)
DNF Rok Korošec (Slo)
DNF Julian Gruber (AUT)
DNF Andi Bajc (Slo)
DNF János Zsombor Pelikán (Hun)
DNF Manuel Porzner (GER)
DNF Florian Gamper (AUT)
DNF Florian Kierner (AUT)
DNF Filippo Fortin (Ita)
DNF Daniel Lehner (AUT)
DNF Manuel Bosch (AUT)
DNF Johannes Hirschbichler (AUT)
DNF Patrick Jäger (AUT)
DNF Martin Meiler (GER)
DNF Daniel Auer (AUT)
DNF Joshua Harrison (Aus)
DNF Daniel Eichinger (AUT)
DNF Markus Freiberger (AUT)
DNF Andreas Graf (AUT)
DNF Andreas Hofer (AUT)
DNF Jan Koller (AUT)
DNF Daniel Körner (AUT)
DNF Daniel Reiter (AUT)
DNF Christoph Schösswendter (AUT)
DNF Michael Sprenger (AUT)
DNF Lukas Stoiber (AUT)
DNF Alexander Dürager (AUT)
DNF Paul Hopfgartner (AUT)
DNF Clemens Rumpl (AUT)
DNF Fabian Stockmeyer (AUT)
DNF Manfred Zöger (AUT)
DNF Marvin Hammerschmid (AUT)
DNF Raphael Hammerschmid (AUT)
DNF Andreas Walzel (AUT)
DNF Andreas Wolfmayr (AUT)
DNF Alex Sankovic (Slo)
DNF Alexander Führer (AUT)
DNF Tristan Hoffmann (AUT)
DNF Petr Lechner (Cze)
DNF Timo Stidl (AUT)
DNF Lukas Winter (AUT)
DNF Stefan Winter (AUT)
DNF Daniel Köck (AUT)
DNF Stefan Taferner (AUT)
DNF Matthias Tiefengrabner (AUT)
DNF Antoine Aebi (SUI)
DNF Laurin Bachmann (SUI)
DNF Nico Selenati (SUI)
DNF Joel Suter (SUI)
DNF Juri Hollmann (GER)
DNF Pascal Treubel (GER)
DNF Žiga Rucigaj (Slo)
DNF Izidor Penko (Slo)
DNF Viktor Potocki (Cro)
DNF Mateusz Komar (Pol)
DNF Szymon Krawczyk (Pol)
DNF Krzysztof Parma (Pol)
DNF Giovanni Aleotti (Ita)
DNF Mattia Bais (Ita)
DNF Filippo Ferronato (Ita)
DNF Massimo Orlandi (Ita)
DNF Alessandro Pessot (Ita)
DNF Nicola Venchiarutti (Ita)
DNF Benjamin Herden (GER)
DNF Christoph Kaspera (GER)
DNF Tobias Götzenberger (GER)
DNF Yannick Mayer (GER)
DNF Andrea Calabrese (Ita)
DNF Simone Casule (Ita)
DNF Cristian Spagni (Ita)
DNF Antonio Ramiro Matos Soares (Bra)
DNF Martin Koželj (Slo)
DNF Gregor Matija Cerne (Slo)
DNF Luka Pajek (Slo)
DNF Luka Cotar (Slo)
DNF Luka Lakota (Slo)
DNF Filip Kvasina (Cro)
DNF Martin Lavric (Slo)
DNF Luka Kavšek (Slo)
DNF Todd Satchell (Aus)
DNF Cory Greenberg (USA)
DNF Tilman Steger (GER)
DNF Andreas Batzek (GER)
DNF Maximilian Priewich (GER)
DNF Robert Jägeler (GER)
DNF Michel Aschenbrenner (GER)
DNF Tomáš Capek (Cze)
DNF Hynek Palicka (Cze)
DNF Václav Sirucek (Cze)
DNF Marek Rutkiewicz (Pol)
DNF Sylwester Janiszewski (Pol)
DNF Bartosz Warchol (Pol)
DNF Adrian Honkisz (Pol)
DNS Jakob Šmid (Slo)