fot. AG2R La Mondiale

Rouleur i góral Larry Warbasse podpisał kontrakt z drużyną AG2R La Mondiale. Jego uniwersalne umiejętności mają przydać się Romainowi Bardetowi oraz Oliverowi Naessenowi, a także jemu samemu w odnoszeniu zwycięstw. 

Amerykanin Larry Warbasse został na lodzie po tym, jak przepadły negocjacje drużyny Aqua Blue Sport z Verandas Willems-Crelan w sprawie fuzji. Po decyzji, że podopieczni Ricka Delaneya nie wystartują w Tour of Britain, Warbasse wraz z Conorem Dunnem, który w ubiegłym roku wygrał etap w hiszpańskiej Vuelcie, udali się na rowerową eskapadę pod hasłem „no-go-Tour”.

Ich przygoda cieszyła się dużym zainteresowaniem w mediach społecznościowych i nie umknęła również Vincentowi Lavenu i całej drużynie AG2R, która napisała na Twitterze:

Po jego przygodzie #NoGoTour Larry Warbasse zatrzymał się w La Motte-Servolex i podpisał jednoroczny kontrakt z drużyną. Witamy, Larry!

Do największych sukcesów Warbasse`a należą etapowe zwycięstwo w Tour de Suisse oraz tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych w wyścigu ze startu wspólnego (2017).

Mieszkam w Nicei i nadal będę robił wszystko, by zanurzyć się we francuską kulturę. Znam kilku kolarzy z ekipy AG2R i mam z nimi dobre relacje w peletonie. Jestem całkiem kompletnym kolarzem – potrafię jeździć po górach i właściwym w każdym terenie. Mam nadzieję, że dam tej drużynie kilka zwycięstw

– powiedział Larry Warbasse.

Amerykanin jest jednym z trzech kolarzy drużyny Aqua Blue Sport, którzy znaleźli nowego pracodawcę. Eddie Dunbar zatrudnił się w Team Sky i zadebiutuje już w Coppa Agostoni, a Casper Pedersen uzupełni skład Team Sunweb.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments