fot. AG2R La Mondiale

Amerykanin Larry Warbasse z drużyny AG2R La Mondiale jest zakażony koronawirusem. Drużyna objęła kwarantanną kolarzy i członków obsługi, którzy mieli z nim kontakt. 

O zakażeniu Warbasse’a drużyna AG2R poinformowała w oświadczeniu prasowym opublikowanym na swojej oficjalnej stronie internetowej:

– W wyniku systematycznie prowadzonego monitoringu stanu zdrowia naszych kolarzy oraz pozostałych członków drużyny okazało się, że Larry Warbasse ma pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie wykazuje żadnych objawów

– napisano.

W związku z powyższym drużyna postanowiła podjąć dodatkowe środki zapobiegawcze, polegające na objęciu kwarantanną kolarzy, którzy mieli kontakt z Warbassem. Są to: Geoffrey Bouchard, Axel Domont oraz Ben Gastauer, którzy nie wystartowali do piątkowego etapu wyścigu Tour du Limousin – Nouvelle Aquitaine, ponieważ w minioną sobotę ścigali się z Amerykaninem w Il Lombardia.

Ponadto izolacji zostani poddani Axel Domont, Clément Champoussin i
Geoffrey Bouchard, którzy w najbliższą niedzielę mieli wystartować w mistrzostwach Francji.

Zakażenie Larry’ego Warbasse’a to już kolejny przypadek koronawirusa w peletonie. Ostatnio pozytywny wynik testu uzyskał Hugo Houle z drużyny Astana, który tak samo jak Amerykanin przechodzi chorobę bezobjawowo.