Elkov Author Professional Cycling Team

Josef Černý (Elkov – Author Cycling Team) wygrał etap i został nowym liderem Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia. Trzeci był Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R).

Przedostatni etap wyścigu w Czechach prowadził z Třeboň do miejscowości Protivín. Dystans do pokonania wynosił 176 kilometrów. Po drodze kolarze musieli zmierzyć się z trzema podjazdami.

W ucieczce dnia kręcił Adrian Honkisz (Wibatech Merx 7R), ale niestety wraz z współtowarzyszem zostali doścignięci na ostatnim kilometrze.

Najszybszy okazał się Josef Černý (Elkov – Author Cycling Team), który został także nowym liderem wyścigu. Drugi był jego kolega z ekipy – Alois Kaňkovský. Świetne, trzecie miejsce wywalczył Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R).

Wyniki czwartego etapu:

1 Josef Cerný (Cze) Elkov – Author 4:11:13
2 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author 0:00:00
3 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
4 Adrian Banaszek (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
5 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
6 Rok Korošec (Slo) MyBike Stevens 0:00:00
7 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
8 Alex Colman (Bel) 0:00:00
9 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
10 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom 0:00:00
11 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
12 Martin Boubal (Cze) 0:00:00
13 Arne Marit (Bel) 0:00:00
14 Stan Dewulf (Bel) 0:00:00
15 Yoeri Havik (Ned) Vlasman CT 0:00:00
16 Richard Holec (Cze) 0:00:00
17 Itamar Einhorn (Isr) 0:00:00
18 Pavel Gruber (Cze) 0:00:00
19 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
20 Sander De Pestel (Bel) 0:00:00
21 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
22 Jan Nesvadba (Cze) 0:00:00
23 Adam Sekanina (Cze) 0:00:00
24 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom 0:00:00
25 Dominik Neuman (Cze) 0:00:00
26 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:00:00
27 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
28 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 0:00:00
29 János Zsombor Pelikán (Hun) MyBike Stevens 0:00:00
30 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
31 Laurens Huys (Bel) 0:00:00
32 Lukas Rüegg (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
33 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom 0:00:00
34 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author 0:00:00
35 Kamil Zielinski (Pol) Team Hurom 0:00:00
36 Šimon Vanícek (Cze) 0:00:00
37 Roman Lehký (Cze) 0:00:00
38 Beau Duvigneau (Ned) Vlasman CT 0:00:00
39 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
40 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA Pushbikers 0:00:00
41 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
42 Jirí Petruš (Cze) 0:00:00
43 Massimo Orlandi (Ita) 0:00:00
44 Adam Stachowiak (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
45 Michal Podlaski (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
46 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
47 Saar Hershler (Isr) 0:00:00
48 Jan Koller (AUT) 0:00:00
49 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
50 Norbert Banaszek (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:00
51 Michal Malík (Cze) 0:00:00
52 Stefan Kolb (AUT) WSA Pushbikers 0:00:00
53 Kelvin Van Den Dool (Ned) Vlasman CT 0:00:00
54 Stephen Bradbury (GBr) 0:00:00
55 Piotr Konwa (Pol) Elkov – Author 0:00:00
56 Nicolas Pietrula (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
57 Yuval Ben Moshe (Isr) 0:00:00
58 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:00:00
59 Petr Hampl (Cze) 0:00:00
60 Alex West (NZl) 0:00:00
61 Mateusz Grabis (Pol) Voster – ATS Team 0:00:00
62 Lukas Stoiber (AUT) 0:00:00
63 Ondrej Mach (Cze) 0:00:23
64 Martin Hunal (Cze) 0:00:00
65 Matej Štibingr (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
66 Matyáš Strupek (Cze) Team Dukla Praha 0:00:00
67 Saned Abu-Fares (Isr) 0:00:00
68 Aaron Van Poucke (Bel) 0:00:34
69 Filippo Ferronato (Ita) 0:00:00
70 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:00:00
71 Christoph Schösswendter (AUT) 0:00:00
72 Adrian Honkisz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:49
73 Rupert Graham (GBr) 0:00:00
74 Mattia Bais (Ita) 0:00:51
75 Nir Gabay (Isr) 0:00:55
76 Michal Procházka (Cze) 0:00:58
77 Matej Zahálka (Cze) Elkov – Author 0:00:58
78 Mateusz Komar (Pol) Voster – ATS Team 0:01:00
79 Wim Stroetinga (Ned) Vlasman CT 0:01:09
80 Tomáš Bakus (Cze) 0:01:20
81 Kestutis Vaitaitis (Ltu) Staki – Technorama 0:01:20
82 Daniel Körner (AUT) 0:01:20
83 Tomáš Zechmeister (Cze) 0:01:20
84 Róbert Málik (Svk) 0:01:20
85 Stefan Pöll (AUT) WSA Pushbikers 0:01:20
86 Ido Bear (Isr) 0:01:39
87 Stanislaw Aniolkowski (Pol) Team Hurom 0:01:39
88 Daniel Reiter (AUT) 0:01:39
89 Christopher Dredge (GBr) 0:02:07
90 Jelle Wolsink (Ned) Vlasman CT 0:02:36
91 Tomáš Jakoubek (Cze) 0:00:00
92 Thomas Umhaller (AUT) MyBike Stevens 0:03:04
93 Frazier Carr (GBr) 0:03:14
94 Jan Kraus (Cze) Team Dukla Praha 0:03:49
95 Dušan Vavrek (Cze) Team Dukla Praha 0:04:15
96 Krzysztof Parma (Pol) Voster – ATS Team 0:06:03
97 Venantas Lašinis (Ltu) Staki – Technorama 0:06:03
98 Jordan Peacock (GBr) 0:06:48
99 Michal Kohout (Cze) Team Dukla Praha 0:06:48
100 Adam Cihlár (Cze) 0:06:48
101 Alessandro Pessot (Ita) 0:06:48
102 Vojtech Modlitba (Cze) 0:06:48
103 Tomas Gembeckas (Ltu) Staki – Technorama 0:14:47
104 Donatas Sertvytis (Ltu) Staki – Technorama 0:14:47
105 Martin Hebík (Cze) 0:14:47
106 Hynek Palicka (Cze) 0:14:47
107 Charlie Passfield (GBr) 0:14:47
DSQ Melvin Van Zijl (Ned) Vlasman CT
DNF Daniel Auer (AUT) WSA Pushbikers
DNF Markus Kopfauf (AUT) WSA Pushbikers
DNF Otto Vergaerde (Bel) WSA Pushbikers
DNF Christian Haas (AUT)
DNF Povilas Kupstaitis (Ltu) Staki – Technorama
DNS Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Josef Cerný (Cze) Elkov – Author 8:23:42
2 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:00:04
3 Michael Kukrle (Cze) Elkov – Author 0:00:07
4 János Zsombor Pelikán (Hun) MyBike Stevens 0:00:13
5 Jan Bárta (Cze) Elkov – Author 0:00:30
6 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:00:49
7 Stan Dewulf (Bel) 0:00:52
8 Laurens Huys (Bel) 0:00:59
9 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:01:03
10 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA Pushbikers 0:01:06
11 Jannik Steimle (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:01:18
12 Jakub Kaczmarek (Pol) Team Hurom 0:01:23
13 Sander De Pestel (Bel) 0:01:30
14 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 7R 0:01:31
15 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom 0:01:34
16 Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg – Santic 0:01:36
17 Piotr Konwa (Pol) Elkov – Author 0:01:44
18 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech Merx 7R 0:01:46
19 Andi Bajc (Slo) MyBike Stevens 0:01:49
20 Massimo Orlandi (Ita) 0:01:49
21 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg – Santic 0:01:50
22 Adam Stachowiak (Pol) Voster – ATS Team 0:01:57
23 Lukas Rüegg (SUI) Team Vorarlberg – Santic 0:02:00
24 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:02:00
25 Kelvin Van Den Dool (Ned) Vlasman CT 0:02:02
26 Martin Boubal (Cze) 0:02:05
27 Beau Duvigneau (Ned) Vlasman CT 0:02:11
28 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:02:19
29 Adam Sekanina (Cze) 0:02:19
30 Rok Korošec (Slo) MyBike Stevens 0:02:20
31 Roman Lehký (Cze) 0:02:23
32 Aaron Van Poucke (Bel) 0:02:23
33 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom 0:02:26
34 Joeri Stallaert (Bel) Team Vorarlberg – Santic 0:02:27
35 Petr Hampl (Cze) 0:02:28
36 Mateusz Grabis (Pol) Voster – ATS Team 0:02:33
37 Nicolas Pietrula (Cze) Team Dukla Praha 0:02:38
38 Rupert Graham (GBr) 0:02:39
39 Dominik Neuman (Cze) 0:02:42
40 Alex West (NZl) 0:02:48
41 Tomáš Jakoubek (Cze) 0:02:50
42 Jan Nesvadba (Cze) 0:02:55
43 Kamil Zielinski (Pol) Team Hurom 0:02:56
44 Michal Podlaski (Pol) Voster – ATS Team 0:03:21
45 Martin Hunal (Cze) 0:03:22
46 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:03:25
47 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:03:27
48 Michal Malík (Cze) 0:03:32
49 Jan Koller (AUT) 0:03:45
50 Mattia Bais (Ita) 0:03:45
51 Alex Colman (Bel) 0:03:47
52 Matej Zahálka (Cze) Elkov – Author 0:03:52
53 Pavel Gruber (Cze) 0:03:54
54 Stefan Kolb (AUT) WSA Pushbikers 0:04:01
55 Saar Hershler (Isr) 0:04:03
56 Alois Kankovský (Cze) Elkov – Author 0:04:07
57 Itamar Einhorn (Isr) 0:04:12
58 Yoeri Havik (Ned) Vlasman CT 0:04:17
59 Jirí Petruš (Cze) 0:04:23
60 Stefan Pöll (AUT) WSA Pushbikers 0:04:31
61 Michal Procházka (Cze) 0:04:42
62 Arne Marit (Bel) 0:04:46
63 Nils Friedl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:04:57
64 Adrian Banaszek (Pol) Voster – ATS Team 0:05:14
65 Daniel Reiter (AUT) 0:05:16
66 Stephen Bradbury (GBr) 0:05:44
67 Mateusz Komar (Pol) Voster – ATS Team 0:05:48
68 Norbert Banaszek (Pol) Wibatech Merx 7R 0:05:50
69 Adrian Honkisz (Pol) Wibatech Merx 7R 0:07:14
70 Matej Štibingr (Cze) Team Dukla Praha 0:08:30
71 Šimon Vanícek (Cze) 0:08:49
72 Yuval Ben Moshe (Isr) 0:09:15
73 Venantas Lašinis (Ltu) Staki – Technorama 0:09:31
74 Tomáš Bakus (Cze) 0:09:45
75 Lukas Stoiber (AUT) 0:09:59
76 Ondrej Mach (Cze) 0:10:04
77 Kestutis Vaitaitis (Ltu) Staki – Technorama 0:10:37
78 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:10:46
79 Tomáš Zechmeister (Cze) 0:10:56
80 Daniel Körner (AUT) 0:11:03
81 Stanislaw Aniolkowski (Pol) Team Hurom 0:11:11
82 Vojtech Modlitba (Cze) 0:11:15
83 Wim Stroetinga (Ned) Vlasman CT 0:11:29
84 Christoph Schösswendter (AUT) 0:11:38
85 Saned Abu-Fares (Isr) 0:11:46
86 Alessandro Pessot (Ita) 0:12:01
87 Christopher Dredge (GBr) 0:12:21
88 Frazier Carr (GBr) 0:12:22
89 Jan Kraus (Cze) Team Dukla Praha 0:12:26
90 Róbert Málik (Svk) 0:12:38
91 Filippo Ferronato (Ita) 0:12:42
92 Matyáš Strupek (Cze) Team Dukla Praha 0:12:48
93 Jelle Wolsink (Ned) Vlasman CT 0:13:38
94 Jordan Peacock (GBr) 0:14:03
95 Ido Bear (Isr) 0:14:12
96 Nir Gabay (Isr) 0:14:25
97 Thomas Umhaller (AUT) MyBike Stevens 0:14:37
98 Michal Kohout (Cze) Team Dukla Praha 0:14:47
99 Adam Cihlár (Cze) 0:15:14
100 Richard Holec (Cze) 0:15:55
101 Dušan Vavrek (Cze) Team Dukla Praha 0:16:52
102 Krzysztof Parma (Pol) Voster – ATS Team 0:17:00
103 Charlie Passfield (GBr) 0:24:13
104 Hynek Palicka (Cze) 0:28:34
105 Donatas Sertvytis (Ltu) Staki – Technorama 0:32:39
106 Tomas Gembeckas (Ltu) Staki – Technorama 0:33:15
107 Martin Hebík (Cze) 0:40:33