fot. Quick-Step Floors

Wracający do ścigania po Tour de France Julian Alaphilippe i Bob Jungels oraz Fernando Gaviria i Maximilian Schachmann mają odgrywać kluczowe role w wyścigu Tour of Britain (2-9 września). Oznacza to, że drużyna Quick-Step Floors powinna być konkurencyjna na każdym etapie. 

Do ścigania wraca zwycięzca dwóch etapów i klasyfikacji górskiej w Tour de France – Julian Alaphilippe. Będzie także Bob Jungels, który tak samo jak Alaphilippe, nie ścigał się od Clasica San Sebastian. Z kolei Maximilian Schachmann wydaje się być w tzw. gazie, bowiem wygrał wygrał etap i był trzeci w klasyfikacji generalnej Deutschland Tour.

Dla Fernando Gavirii z kolei będzie to swoista podróż w czasie, ponieważ to właśnie w Wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii zadebiutował jako stażysta Quick-Step Floors w 2015 roku, po czym podpisał zawodowy kontrakt. W każdej edycji, w której startował wygrywał etap i jego celem będzie kontynuowanie tej passy.

Nie ma wielu wyścigów poza Tour de France z takie wieloma kibicami. Jednym z wyjątków jest Tour of Britain, podczas którego fani tworzą wyjątkową atmosferę dla kolarzy i członków obsługi. Trasa jest naprawdę wymagająca, ale my jedziemy zmotywowani i w silnym składzie, gotowi pokazać, dlaczego nazywamy się Wolfpack. Gaviria będzie mógł liczyć na Richeze w sprintach, a Alaphilippe, Jungels i Schachmann będą walczyć w terenie pagórkowatym. No i w końcu cieszymy się z obecności w składzie Keisse, który zawsze jest dla nas ważny i wspaniale pełni rolę kapitana

– powiedział Brian Holm, dyrektor sportowy drużyny Quick-Step Floors.

Ekipa Quick-Step Floors brała udział w wyścigu Tour of Britain dziewięciokrotnie i w sumie wygrała dwadzieścia jeden etapów.