fot. Boels-Dolmans

Mistrzyni Danii Amalie Dideriksen z drużyny Boels-Dolmans wygrała sprint na zakończenie trzeciego etapu wyścigu Boels Ladies Tour. Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) utrzymała pozycję liderki klasyfikacji generalnej. 

Profil trzeciego etapu wyścigu Boels Ladies Tour był całkowicie płaski. Kolarki pokonały 125 kilometrów wokół miejscowości Gennep.

Mimo płaskiego profilu niemal od samego początku rywalizacji miało miejsce wiele akcji ofensywnych. Na początku odjechała aż kilkunastoosobowa grupa, ale dość szybko została zlikwidowana, bowiem już 98 kilometrów przed metą.

Następnie zawodniczki próbowały odskakiwać dwójkami, ale bezskutecznie, aż w końcu 58 kilometrów przed metą odjechała 13-osobowa ucieczka. 20 kilometrów przed metą miała pół minuty przewagi nad peletonem.

8 kilometrów przed metą z czołowej grupy zaatakowała Lauren Kitchen, za którą pojechała Natalie van Gogh. Po chwili dojechały dwie kolejne kolarki, ale 2 kilometry przed metą wszystko się zjechało i doszło do masowego sprintu, który wygrała Amalie Dideriksen.

Dziś to właśnie Dunka dostała wolną rękę, by finiszować. Chantal Blaak jechała w tej 13-osobowej grupie, więc ekipa Boels-Dolmans mogła zająć się opiekowaniem Dideriksen i przygotować ją do sprintu.

Na ostatnim kilometrze, a dokładnie dosłownie tuż przed linią mety, wydarzyła się kraksa, w której uczestniczyły przede wszystkim kolarki Groupama-FDJ i Alé Cipollini.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam 2:58:57
2 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg
3 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women
4 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM
5 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
6 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
7 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
8 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling
9 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women
10 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling
11 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing
12 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5
13 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling
14 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team
15 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
16 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team
17 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
18 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5
19 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana
20 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport
21 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling
22 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
23 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team
24 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM
25 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
26 Marjolein van ‘T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies
27 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
28 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
29 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
30 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women
31 Lily Williams (USA) United States
32 Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team
33 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
34 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana
35 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
36 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg
37 Leah Thomas (USA) United States
38 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
39 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team
40 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM
41 Danique Braam (Ned) Netherlands
42 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies
43 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team
44 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing
45 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team
46 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
47 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
48 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
49 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana
50 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
51 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
52 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM
53 Rotem Gafinovitz (Isr) Waowdeals Pro Cycling Team
54 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam
55 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
56 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
57 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
58 Heidi Franz (USA) United States
59 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport
60 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team
61 Tayler Wiles (USA) United States
62 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg
63 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling
64 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5
65 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport
66 Rixt Meijer (Ned) Netherlands
67 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women
68 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing
69 Julie Solvang (Nor) Hitec Products-Birk Sport
70 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing
71 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women
72 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
73 Loes Adegeest (Ned) Netherlands
74 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg
75 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini
76 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:45
77 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:00:54
78 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:00
79 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team 0:01:17
80 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women
81 Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini
82 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
83 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
84 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
85 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
86 Margot Clyne (USA) United States 0:03:30
DNS Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women 6:31:38
2 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:29
3 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women 0:00:30
4 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women
5 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women 0:00:31
6 Anna van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:33
7 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing 0:00:35
8 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women 0:00:37
9 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women 0:00:40
11 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5 0:00:41
13 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:42
14 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team 0:00:44
15 Tayler Wiles (USA) United States
16 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:00:45
17 Leah Thomas (USA) United States 0:00:47
18 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM 0:00:48
19 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM 0:00:50
20 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:51
21 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:54
22 Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini
23 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:55
24 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
25 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5 0:00:56
26 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:57
27 Lauren Kitchen (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:58
28 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:02
29 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5 0:01:04
30 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team 0:01:38
31 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:02:23
32 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:02:47
33 Lisa Klein (Ger) Canyon-SRAM Racing 0:03:33
34 Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5 0:03:34
35 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:03:38
36 Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team
37 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM 0:03:49
38 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini
39 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products-Birk Sport 0:03:50
40 Lily Williams (USA) United States 0:03:52
41 Yara Kastelijn (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team 0:03:54
42 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:03:55
43 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:57
44 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:03:58
45 Anabelle Dreville (Fra) Lotto Soudal Ladies 0:03:59
46 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling
47 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04:00
48 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM 0:04:02
49 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling 0:04:12
50 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team 0:05:08
51 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:05:15
52 Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling 0:06:26
53 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam
54 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing 0:06:32
55 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 0:06:33
56 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:06:35
57 Christa Riffel (Ger) Canyon-SRAM Racing 0:06:41
58 Roxane Fournier (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
59 Rotem Gafinovitz (Isr) Waowdeals Pro Cycling Team 0:06:42
60 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini
61 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini 0:06:43
62 Loes Adegeest (Ned) Netherlands
63 Danique Braam (Ned) Netherlands 0:06:44
64 Julie Solvang (Nor) Hitec Products-Birk Sport 0:06:47
65 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:06:49
66 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:06:51
67 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:06:52
68 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM 0:06:53
69 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
70 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team
71 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:07:25
72 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:07:37
73 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:52
74 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women 0:09:05
75 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women 0:09:12
76 Karlijn Swinkels (Ned) Ale Cipollini 0:09:21
77 Rixt Meijer (Ned) Netherlands 0:09:29
78 Heidi Franz (USA) United States 0:09:31
79 Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott Women 0:10:37
80 Marjolein van ‘T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:11:49
81 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products-Birk Sport 0:14:40
82 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products-Birk Sport 0:14:44
83 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:16:38
84 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb Women 0:20:46
85 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:20:56
86 Margot Clyne (USA) United States 0:24:36