Boels Dolmans

Chantal Blaak (Boels – Dolmans) po pięknej akcji wygrała piąty etap Boels Ladies Tour. Liderką pozostała Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).

Przedostatni etap holenderskiego wyścigu należącego do Women’s World Tour na papierze wyglądał na zdecydowanie najtrudniejszy. Na pagórkowatej trasie wokół Sittard panie musiały przejechać ponad 157 kilometrów i zmierzyć się z kilkoma podjazdami.

Już po kilku kilometrach z peletonu odjechały: Chantal Blaak (Boels – Dolmans), Pernille Mathiesen (Sunweb), Roxane Knetemann (Alé Cipollini) i Eugénie Duval (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Na górskich premiach brylowała Duval, która zdołała dzięki ambitnej walce wyprzedzić w tej klasyfikacji liderkę całego wyścigu – Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott). Przewaga czwórki oscylowała wokół dwóch minut.

60 kilometrów przed metą z peletonu skontrowały: Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), Amy Pieters (Boels – Dolmans), Leah Kirchmann (Sunweb), Marta Bastianelli (Alé Cipollini), Silvia Pollicini (Valcar PBM) i Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg Cycling Team).

Szóstka mocno pracowała i zbliżyła się do czołówki na jedną minutę, ale peleton doścignął tę grupkę na 20 kilometrów przed metą. Kolejną akcję z peletonu zainicjowały: Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans), Charlotte Becker (Hitec Products) i Janneke Ensing (Alé Cipollini).

Grupki zjechały się i na czele mieliśmy siedem zawodniczek. Na ostatnim podjeździe na atak zdecydowała się Blaak. Aktualna mistrzyni świata wręcz płynęła po szosie i szybko wypracowała sobie ponad 30 sekund przewagi.

Reszta harcowniczek została doścignięta przez peleton na pięć kilometrów przed metą. Chantal Blaak na teren Tom Dumoulin Bike Park wjechała ze sporą przewagą i mogła na ostatnich metrach świętować swój piękny triumf.

Spóźniony peleton przyprowadziła Giorgia Bronzini (Cylance Pro Cycling). Trzecia na mecie była Lucinda Brand (Sunweb).

Wyniki piątego etapu:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team 4:10:24
2 BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling 0:46
3 BRAND Lucinda Team Sunweb ,,
4 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies ,,
5 BASTIANELLI Marta Alé Cipollini ,,
6 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM ,,
7 KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling ,,
8 BRENNAUER Lisa Wiggle High5 ,,
9 SIERRA Arlenis Astana Womens Team ,,
10 GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women ,,
11 KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
12 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,
13 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
14 VAN DIJK Ellen Team Sunweb ,,
15 LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 ,,
16 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
17 PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
18 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
19 MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
20 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
21 VAN VLEUTEN Annemiek Mitchelton-Scott ,,
22 HOSKING Chloe Alé Cipollini ,,
23 DE GAST Belle Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
24 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
25 WILLIAMS Lily United States ,,
26 GUARNIER Megan Boels – Dolmans Cycling Team ,,
27 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
28 CAVALLI Marta Valcar PBM ,,
29 KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
30 BERTIZZOLO Sofia Astana Womens Team ,,
31 CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 ,,
32 PIRRONE Elena Astana Womens Team ,,
33 VAN DER BREGGEN Anna Boels – Dolmans Cycling Team ,,
34 MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling ,,
35 THOMAS Leah United States ,,
36 BECKER Charlotte Hitec Products ,,
37 PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
38 RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
39 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
40 DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
41 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
42 WILES Tayler United States ,,
43 DREVILLE Anabelle Lotto Soudal Ladies ,,
44 VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
45 KNETEMANN Roxane Alé Cipollini ,,
46 SPRATT Amanda Mitchelton-Scott ,,
47 SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
48 YONAMINE Eri Wiggle High5 0:58
49 TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
50 BARNES Hannah Canyon SRAM Racing 1:21
51 FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 2:06
52 MATHIESEN Pernille Team Sunweb 2:18
53 ENSING Janneke Alé Cipollini 2:50
54 IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana 3:03
55 ERIC Jelena Cylance Pro Cycling 5:21
56 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 6:56
57 BRAAM Danique Netherlands ,,
58 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
59 GAFINOVITZ Rotem WaowDeals Pro Cycling ,,
60 ZIGART Urska BTC City Ljubljana ,,
61 FRAPPORTI Simona Hitec Products ,,
62 POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
63 MUCCIOLI Dalia Valcar PBM ,,
64 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing ,,
65 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
66 ADEGEEST Loes Netherlands ,,
67 TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
68 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
69 FRANZ Heidi United States ,,
70 WORRACK Trixi Canyon SRAM Racing ,,
71 ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
72 BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
73 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women ,,
74 SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
DNF CLYNE Margot United States -4:10:24
DNF MEIJER Rixt Netherlands ,,
DNF VAN ‘T GELOOF Marjolein Lotto Soudal Ladies ,,
DNF SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
DNF SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women ,,
DNF ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
DNF WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
DNF ELVIN Gracie Mitchelton-Scott ,,
DNF D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott ,,
DNS KASTELIJN Yara WaowDeals Pro Cycling ,,
DNS SAIFUTDINOVA Natalya Astana Womens Team ,,
DNS BALSAMO Elisa Valcar PBM ,,

 

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 VAN VLEUTEN Annemiek Mitchelton-Scott 14:10:54
2 BRAND Lucinda Team Sunweb 0:18
3 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 0:29
4 VAN DIJK Ellen Team Sunweb 0:30
5 KIRCHMANN Leah Team Sunweb 0:31
6 VAN DER BREGGEN Anna Boels – Dolmans Cycling Team 0:33
7 PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 0:34
8 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing 0:35
9 SPRATT Amanda Mitchelton-Scott 0:37
10 MACKAIJ Floortje Team Sunweb 0:40
11 MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling ,,
12 LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 0:41
13 GUARNIER Megan Boels – Dolmans Cycling Team 0:42
14 KOPECKY Lotte Lotto Soudal Ladies 0:43
15 KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 0:44
16 WILES Tayler United States ,,
17 THOMAS Leah United States 0:47
18 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 0:48
19 CAVALLI Marta Valcar PBM 0:50
20 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana 0:54
21 BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling ,,
22 CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 ,,
23 SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:55
24 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
25 BERTIZZOLO Sofia Astana Womens Team 0:57
26 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:58
27 BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team 1:27
28 PIRRONE Elena Astana Womens Team 1:38
29 SIERRA Arlenis Astana Womens Team 2:47
30 ENSING Janneke Alé Cipollini 2:58
31 IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana 3:08
32 YONAMINE Eri Wiggle High5 3:26
33 BRENNAUER Lisa Wiggle High5 3:32
34 KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling 3:38
35 KNETEMANN Roxane Alé Cipollini 3:49
36 BECKER Charlotte Hitec Products 3:50
37 WILLIAMS Lily United States 3:52
38 RATTO Rossella Cylance Pro Cycling 3:57
39 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3:58
40 DREVILLE Anabelle Lotto Soudal Ladies 3:59
41 PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
42 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 4:00
43 DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team 6:14
44 HOSKING Chloe Alé Cipollini 6:42
45 BASTIANELLI Marta Alé Cipollini 6:43
46 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 6:51
47 TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling 7:01
48 GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women 7:23
49 DE GAST Belle Parkhotel Valkenburg Cycling Team 7:56
50 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini 9:21
51 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 9:42
52 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing 9:43
53 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg Cycling Team 10:05
54 BARNES Hannah Canyon SRAM Racing 10:13
55 TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 11:25
56 SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling 12:31
57 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women 12:36
58 FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
59 GAFINOVITZ Rotem WaowDeals Pro Cycling 12:52
60 BRAAM Danique Netherlands 12:54
61 MUCCIOLI Dalia Valcar PBM 13:03
62 POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
63 WORRACK Trixi Canyon SRAM Racing 14:43
64 BARNES Alice Canyon SRAM Racing 14:46
65 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 14:59
66 ADEGEEST Loes Netherlands 15:03
67 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products 15:05
68 ZIGART Urska BTC City Ljubljana 16:10
69 VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team 17:28
70 FRANZ Heidi United States 17:51
71 ANDERSEN Susanne Hitec Products 20:50
72 FRAPPORTI Simona Hitec Products 20:54
73 MATHIESEN Pernille Team Sunweb 22:18
74 ERIC Jelena Cylance Pro Cycling 25:31