fotl. La Vuelta

Alejandro Valverde (Movistar) wygrał ósmy etap wyścigu Vuelta a España. Liderem klasyfikacji generalnej nadal jest Rudy Molard (Groupama-FDJ). 

Dystans ósmego etapu wyścigu Vuelta a España był jak dotychczas najdłuższy – wynosił 195,1 km. Organizatorzy nie przewidzieli większych trudności, choć mający chrapkę na etapowy łup sprinterzy musieli przetrwać wznoszącą się końcówkę. Ponadto jak zwykle mogły dokuczać wysokie temperatury.

Ucieczkę dnia stworzyło trzech zawodników: Tiago Machado (Katusha-Alpecin), Jorge Cubero (Burgos-BH) oraz Héctor Sáez (Euskadi-Murias).

Jedyną na tym etapie górską premię III kat. wygrał Héctor Sáez, natomiast lotny finisz Cubero.

Przewaga uciekinierów wynosiła w pewnym momencie nawet 10 minut, ale ostatecznie peleton trzymał ją pod kontrolą i zlikwidował odjazd dnia 6 kilometrów przed metą.

Zgodnie z zapowiedziami doszło do finiszu peletonu, ale dość przetrzebionego z racji trudniejszej końcówki i wysokiego tempa, które narzucały rożne drużyny – od BORY, po Astanę czy LottoNL-Jumbo. W czołówce jechała również drużyna Sky opiekująca się Michałem Kwiatkowski i Davidem de la Cruzem.

Ostatecznie w sprincie na wymęczenie, długim i naprawdę wymagającym nie walczyli tzw. czyści sprinterzy. O losach etapu decydował natomiast pojedynek Petera Sagana i Alejandro Valverde, który rozstrzygnął na swoją korzyść Hiszpan. Saganowi jednak i tak należą się brawa, ponieważ po defekcie musiał zniwelować wynoszącą ponad minutę stratę do głównej grupy.

Bezpiecznie i wysoko przyjechali Kwiatkowski i Majka.

Wyniki:
1 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 4:35:54
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
4 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
6 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
7 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
8 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
9 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
11 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
14 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:00
15 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
16 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
18 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
20 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
21 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:00
22 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
23 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
24 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
25 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:00
27 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
28 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
29 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
30 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
31 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:00:00
32 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
33 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:00:00
34 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
35 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
36 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
37 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:00
38 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:00
39 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:00
40 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
41 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
42 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:00:00
43 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
44 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
45 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:00
46 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
47 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:00:00
48 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
49 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
50 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
51 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
52 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:00
53 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:15
54 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:15
55 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:19
56 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:00:26
57 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:32
58 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:32
59 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:00:32
60 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:00:32
61 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:00:32
62 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:32
63 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:32
64 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:32
65 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:32
66 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:39
67 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:42
68 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:51
69 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:52
70 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:00:57
71 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:57
72 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:01:03
73 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:01:03
74 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:20
75 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:01:20
76 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:20
77 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:20
78 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:01:20
79 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:01:20
80 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:20
81 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:20
82 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:20
83 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:01:20
84 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:01:20
85 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:20
86 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:01:26
87 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:01:26
88 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:01:27
89 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:27
90 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:01:27
91 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:32
92 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:01:32
93 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:32
94 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:38
95 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:01:38
96 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:38
97 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:01:38
98 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:01:38
99 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:01:38
100 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:38
101 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:01:41
102 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:01:45
103 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:01:47
104 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:01:50
105 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:01:50
106 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:52
107 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:53
108 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:01:53
109 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:01:53
110 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:53
111 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:02
112 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:02
113 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:05
114 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:02:13
115 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:02:13
116 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:26
117 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:26
118 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:26
119 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:28
120 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:28
121 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:02:30
122 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:02:30
123 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:02:33
124 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:33
125 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:02:39
126 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:39
127 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:39
128 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:02:41
129 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:02:48
130 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:02:48
131 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:48
132 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:48
133 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:02:48
134 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:02:48
135 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:02:48
136 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:02:54
137 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:54
138 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:02:54
139 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:02
140 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:03:02
141 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:03:14
142 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:03:15
143 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:03:15
144 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:03:15
145 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:03:15
146 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:31
147 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:31
148 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:03:54
149 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:04:05
150 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:04:37
151 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:04:37
152 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:37
153 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:04:37
154 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:04:37
155 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:04:37
156 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:37
157 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:23
158 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:05:23
159 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:05:25
160 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:05:25
161 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:05:25
162 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:05:25
163 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:06:16
164 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:06:27
165 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:06:44
166 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:06:44
167 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:44
168 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:06:44
169 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:06:44
170 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:06:44
171 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:07:01
172 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:53
173 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:07:53
174 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:11:27
175 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:11:27
DNS Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin

Klasyfikacja generalna:
1 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 31:20:34
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:37
3 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:48
4 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:51
5 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:59
6 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:01:06
7 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:01:11
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:14
9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:18
10 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:01:23
11 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:26
12 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:01:27
13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:01:28
14 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:29
15 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:01:34
16 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:01:46
17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:02:50
18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:03:08
19 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:25
20 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:56
21 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:04:28
22 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:04:45
23 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:04:50
24 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:05:07
25 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:05:35
26 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:06:34
27 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:06:39
28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:07:54
29 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:07:59
30 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:02
31 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:09:00
32 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:09:57
33 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:06
34 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:10:46
35 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:11:46
36 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:12:06
37 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:12:10
38 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:12:44
39 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:12:48
40 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:05
41 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:08
42 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:13:24
43 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:13:46
44 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:21
45 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:14:29
46 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:15:20
47 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:16:52
48 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:16:53
49 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:17:52
50 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:18:35
51 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:18:53
52 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:18:56
53 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:19:07
54 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:19:21
55 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:20:19
56 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:20:36
57 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:23:28
58 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:23:30
59 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:23:48
60 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:23:55
61 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:24:30
62 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:25:30
63 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:25:56
64 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:26:15
65 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:26:31
66 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:26:57
67 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:27:28
68 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:28:04
69 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:28:17
70 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:28:40
71 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:29:05
72 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:29:24
73 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:29:36
74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:29:42
75 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:29:44
76 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:29:45
77 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:29:49
78 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:29:49
79 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:29:55
80 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:30:05
81 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:31:24
82 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:32:04
83 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:32:18
84 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:33:03
85 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:33:47
86 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:34:24
87 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:35:05
88 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:36:35
89 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:36:51
90 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:37:31
91 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:38:12
92 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:38:58
93 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:39:00
94 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:39:02
95 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:39:49
96 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:40:10
97 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:40:39
98 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:41:53
99 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:42:23
100 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:43:17
101 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:44:04
102 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:44:21
103 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:44:49
104 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:45:22
105 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:46:30
106 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:46:58
107 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:47:17
108 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:47:28
109 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:47:36
110 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:47:54
111 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:47:59
112 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:48:17
113 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:49:17
114 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:49:57
115 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:50:19
116 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:50:49
117 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:51:04
118 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:51:39
119 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:52:06
120 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:52:31
121 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:52:35
122 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:53:06
123 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:53:13
124 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:53:13
125 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:53:27
126 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:53:32
127 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:54:43
128 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:54:43
129 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:55:17
130 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:55:33
131 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:55:47
132 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:56:14
133 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:56:51
134 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:56:54
135 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:57:12
136 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:57:37
137 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:58:10
138 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:58:22
139 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:58:53
140 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:58:54
141 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:59:37
142 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:59:48
143 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:59:54
144 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:59:59
145 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 1:00:46
146 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 1:00:47
147 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:00:53
148 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 1:01:44
149 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:01:52
150 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 1:02:10
151 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:02:17
152 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:02:28
153 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 1:04:33
154 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 1:04:36
155 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:04:51
156 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 1:05:26
157 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:05:33
158 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 1:05:48
159 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 1:06:38
160 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 1:07:26
161 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:07:39
162 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 1:08:01
163 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 1:09:17
164 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 1:12:17
165 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:13:06
166 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 1:15:39
167 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 1:15:59
168 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 1:16:18
169 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 1:16:39
170 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 1:16:44
171 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 1:18:40
172 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:23:22
173 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 1:28:08
174 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 1:29:18
175 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 1:43:42