fot. Mitchelton-Scott

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała jazdę indywidualną na czas i klasyfikację generalną Boels Ladies Tour. 

Ostatni etap tegorocznego Boels Ladies Tour to jazda indywidualna na czas wokół Roosendaal. Panie miały do przejechania 19 kilometrów po płaskiej jak stół trasie.

Dość długo na prowadzeniu była Pernille Mathiesen (Team Sunweb). Młoda Dunka wykręciła czas 26’13”. Pobiła ją dopiero Mieke Kröger (Team Virtu Cycling Women), która okazała się szybsza o 1 minutę i 24 sekundy!

Lepsza okazała się dopiero Anna van der Breggen (Boels – Dolmans) – 24’32”. Jednak ona z prowadzenia nie cieszyła się zbyt długo, ponieważ pokonała ją o 10 sekund Ellen van Dijk (Sunweb).

Reprezentująca od tego sezonu Słowenię Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) wykręciła czas 25’40” i straciła szanse na TOP 3 klasyfikacji generalnej.

Rywalizację zamykała liderka – Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott). Holenderka nie pozostawiła złudzeń i wygrała także czasówkę z przewagą 22 sekund.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:24:00
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:22
3 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:32
4 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:00:49
5 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:00
6 Lisa Klein (GER) Canyon SRAM Racing 0:01:09
7 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:01:14
8 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:01:16
9 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:25
10 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:28
11 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:37
12 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:01:39
13 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:39
14 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:40
15 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:40
16 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:01:41
17 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:43
18 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:01:43
19 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:01:44
20 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:02:00
21 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:02:13
22 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:02:13
23 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:15
24 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:02:18
25 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:02:19
26 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team 0:02:24
27 Marta Cavalli (Ita) Valcar – PBM 0:02:24
28 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:02:25
29 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:02:29
30 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:30
31 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:02:35
32 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:02:35
33 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 0:02:36
34 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:02:38
35 Lily Williams (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:40
36 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:44
37 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:02:48
38 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:02:48
39 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:02:50
40 Rotem Gafinovitz (Isr) WaowDeals Pro Cycling 0:02:52
41 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:02:55
42 Loes Adegeest (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:02
43 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:06
44 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:08
45 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:03:08
46 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:03:12
47 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:03:13
48 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:14
49 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:03:15
50 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:16
51 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:03:28
52 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:03:34
53 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:35
54 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:03:37
55 Heidi Franz (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:38
56 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:03:39
57 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling 0:03:40
58 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:03:43
59 Danique Braam (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:44
60 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:03:47
61 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:52
62 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:53
63 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:03:56
64 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:04:08
65 Silvia Pollicini (Ita) Valcar – PBM 0:04:15
66 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:04:28
67 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:04:53
68 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:04:55
69 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:04:58
70 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:05:37
71 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:06:51
DNS Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini
DNS Lotte Kopecky (Bel) Lotto – Soudal Ladies
DNS Anabelle Dreville (Fra) Lotto – Soudal Ladies

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 14:34:54
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:52
3 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:05
4 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:44
5 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:01:45
6 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:05
7 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:09
8 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:11
9 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:12
10 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:02:14
11 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:20
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:02:22
13 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:02:24
14 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:25
15 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:06
16 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:03:09
17 Marta Cavalli (Ita) Valcar – PBM 0:03:14
18 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:03:32
19 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:03:36
20 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:03:44
21 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:03:46
22 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team 0:04:02
23 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:04:02
24 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:03
25 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:04
26 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:30
27 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:04:30
28 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:04:48
29 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:05:22
30 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:05:46
31 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:05:51
32 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 0:06:26
33 Lily Williams (USA) Nationalmannschaft USA 0:06:32
34 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:06:37
35 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:06:39
36 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:44
37 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:07:10
38 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:07:13
39 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:07:42
40 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:08:44
41 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:10:05
42 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:10:17
43 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:10:38
44 Lisa Klein (GER) Canyon SRAM Racing 0:10:52
45 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:11:59
46 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:12:04
47 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:12:13
48 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:12:36
49 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:12:37
50 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:13:25
51 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:13:40
52 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:13:42
53 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:14:14
54 Rotem Gafinovitz (Isr) WaowDeals Pro Cycling 0:15:44
55 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling 0:16:11
56 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:16:29
57 Danique Braam (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:16:38
58 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:17:01
59 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:17:05
60 Silvia Pollicini (Ita) Valcar – PBM 0:17:18
61 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:17:34
62 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:17:56
63 Loes Adegeest (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:18:05
64 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:18:52
65 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:19:57
66 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:20:02
67 Heidi Franz (USA) Nationalmannschaft USA 0:21:29
68 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:24:31
69 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:24:33
70 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:26:27
71 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:30:26