Zwycięstwem Pascala Ackermanna (BORA – hansgrohe) zakończył się francuski wyścig GP Fourmies. Podium uzupełnili Arnaud Demare (Groupama – FDJ) i Alvaro Hodeg (Quick – Step Floors).

Zgodnie z tradycją, francuski klasyk rozgrywał się na płaskich i wietrznych szosach wokół miejscowości Fourmies. Kolarze mieli do pokonania 204 kilometry bardzo lekko pofałdowanego terenu, co zapowiadało finisz z peletonu.

W ucieczce dnia znaleźli się dziś Dimitri Gruzdev (Astana), Jeremy Cornu (Direct Energie), Floris Gerts (Rompoot), Romain Le Roux (Fortuneo – Samsic), Tom Dernies (Roubaix Lille Metropole), Kevin Deltombe (Sport Vlaanderen) oraz Gatis Smukulis (Delko Marseille). Przewaga harcowników nie była jednak wysoka i maksymalnie wynosiła około 4 minuty.

Przez cały wyścig, ekipa BORA – hansgrohe starała się kontrolować sytuację. Dzięki jej pracy, ucieczka została doścignięta 17 kilometrów przed metą, lecz to pozwoliło innym kolarzom spróbować ataku. Po chwili spokoju, na czoło wysforowała się trójka w składzie: Benoit Cosnefroy (AG2R), David Gaudu (Groupama – FDJ) i Axel Journiaux (Direct Energie). Ich przewaga jednak ani przez moment nie była specjalnie wysoka.

Nie dziwi więc fakt, że około 10 kilometrów przed metą peleton znów jechał razem. Wówczas solowej akcji spróbował jeszcze Marco Canola (Nippo – Vini Fantini), lecz była ona z góry skazana na pożarcie.

Tym samym o zwycięstwie etapowym zdecydował finisz z peletonu. W nim najlepszy okazał się Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe), który pokonał Arnaud Demare’a (Groupama – FDJ) i Alvaro Hodega (Quick – Step Floors).

Wyniki:
1 ACKERMANN Pascal (Bora – Hansgrohe) 4:46:56
2 DEMARE Arnaud (Groupama – Fdj) 0:00:00
3 HODEG CHAGUI Alvaro (Quick Step Floors) 0:00:00
4 BONIFAZIO Leonardo (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:00
5 LAPORTE Christophe (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
6 KRISTOFF Alexander (Uae Team Emirates) 0:00:00
7 VAN POPPEL Boy (Trek – Segafredo) 0:00:00
8 HOFSTETTER Hugo (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:00
9 MINALI Riccardo (Astana Pro Team) 0:00:00
10 SBARAGLI Kristian (Israel Cycling Academy) 0:00:00
11 DUPONT Timothy (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:00
12 ISTA Kevyn (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
13 GABBURO Davide (Amore & Vita – Prodir) 0:00:00
14 GUARNIERI Jacopo (Groupama – Fdj) 0:00:00
15 BOUDAT Thomas (Direct Energie) 0:00:00
16 DUMOULIN Samuel (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
17 VAN GESTEL Dries (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
18 DEHAES Kenny (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:00
19 DE VYLDER Lindsay (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
20 TOUZÉ Damien (St Michel – Auber 93) 0:00:00
21 TURGIS Tanguy (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
22 GERTS Floris (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:00
23 SENECHAL Florian (Quick Step Floors) 0:00:00
24 MANZIN Lorrenzo (Vital Concept Cycling Club) 0:00:00
25 DILLIER Silvan (Ag2r La Mondiale) 0:00:00
26 SELIG Rüdiger (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
27 BONNAMOUR Franck (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:07
28 FEILLU Romain (St Michel – Auber 93) 0:00:07
29 BARBIER Rudy (Ag2r La Mondiale) 0:00:07
30 OFFREDO Yoann (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:07
31 MULLEN Ryan (Trek – Segafredo) 0:00:07
32 CORRADINI Michele (Amore & Vita – Prodir) 0:00:07
33 DE GREEF Robbert (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:07
34 IDJOUADIENE Pierre (Roubaix Lille Metropole) 0:00:07
35 MALDONADO Anthony (St Michel – Auber 93) 0:00:07
36 VUILLERMOZ Alexis (Ag2r La Mondiale) 0:00:07
37 VELASCO Simone (Wilier Triestina – Selle Italia) 0:00:07
38 NOPPE Christophe (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:07
39 DE LAAT Jasper (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:07
40 MARTINELLI Davide (Quick Step Floors) 0:00:07
41 VAN GENECHTEN Jonas (Vital Concept Cycling Club) 0:00:12
42 SCHÖNBERGER Sebastian (Wilier Triestina – Selle Italia) 0:00:12
43 TURGIS Jimmy (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:12
44 PEAK Barnabas (Quick Step Floors) 0:00:12
45 CAVAGNA Rémi (Quick Step Floors) 0:00:12
46 HONORÉ Mikkel Frolich (Quick Step Floors) 0:00:12
47 EARLE Nathan (Israel Cycling Academy) 0:00:12
48 BIONDI TURCANU Veaceslav (Amore & Vita – Prodir) 0:00:12
49 STÜSSI Colin (Amore & Vita – Prodir) 0:00:12
50 VALLÉE Boris (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:12
51 FARIA DA COSTA Rui Alberto (Uae Team Emirates) 0:00:12
52 LEVEAU Jérémy (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:12
53 TRARIEUX Julien (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:00:12
54 KOZHATAYEV Bakhtiyar (Astana Pro Team) 0:00:12
55 LEVARLET Guillaume (St Michel – Auber 93) 0:00:12
56 HARDY Romain (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:12
57 TIVANI German Nicolas (Uae Team Emirates) 0:00:12
58 LE GAC Olivier (Groupama – Fdj) 0:00:12
59 VAN GOMPEL Mathias (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:12
60 MORIN Emmanuel (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:12
61 ZARDINI Edoardo (Wilier Triestina – Selle Italia) 0:00:12
62 VAN MELSEN Kevin (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:12
63 SAGAN Juraj (Bora – Hansgrohe) 0:00:12
64 ASSELMAN Jesper (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:12
65 GANNA Filippo (Uae Team Emirates) 0:00:12
66 VAN DER LIJKE Nick (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:12
67 SCHILLINGER Andreas (Bora – Hansgrohe) 0:00:12
68 LIETAER Eliot (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:12
69 POZZATO Filippo (Wilier Triestina – Selle Italia) 0:00:12
70 MARCATO Marco (Uae Team Emirates) 0:00:12
71 SPRENGERS Thomas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:12
72 DELAPLACE Anthony (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:12
73 JAUREGUI Quentin (Ag2r La Mondiale) 0:00:12
74 SANTAROMITA Ivan (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:00:12
75 COUSIN Jérôme (Direct Energie) 0:00:12
76 KENNAUGH Peter (Bora – Hansgrohe) 0:00:12
77 DOMONT Axel (Ag2r La Mondiale) 0:00:12
78 STYBAR Zdenek (Quick Step Floors) 0:00:12
79 MORTIER Julien (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:00:12
80 SINKELDAM Ramon (Groupama – Fdj) 0:00:12
81 MORICE Julien (Vital Concept Cycling Club) 0:00:25
82 GERARD Arnaud (Team Fortuneo – Samsic) 0:00:25
83 VAN WINDEN Dennis (Israel Cycling Academy) 0:00:27
84 VANSPEYBROUCK Pieter (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:30
85 VERMEULEN Emiel (Roubaix Lille Metropole) 0:00:30
86 WIPPERT Wouter (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:32
87 CLAEYS Dimitri (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:39
88 VAN LERBERGHE Bert (Cofidis, Solutions Credits) 0:00:48
89 BOU COMPANY Joan (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:01:12
90 GRELLIER Fabien (Direct Energie) 0:01:15
91 VAUGRENARD Benoit (Groupama – Fdj) 0:01:27
92 DIDIER Laurent (Trek – Segafredo) 0:01:30
93 RAST Gregory (Trek – Segafredo) 0:01:30
94 DE VREESE Laurens (Astana Pro Team) 0:01:40
95 ANDEMESKEL Awet (Israel Cycling Academy) 0:01:50
96 CANOLA Marco (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:01:52
97 LEROUX Samuel (Roubaix Lille Metropole) 0:01:52
98 GOUAULT Pierre (Roubaix Lille Metropole) 0:01:52
99 BADILATTI Matteo (Israel Cycling Academy) 0:01:52
100 QUEMENEUR Perrig (Direct Energie) 0:01:52
101 RIVIÈRE David (Direct Energie) 0:01:52
102 GUERIN Alexis (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:01:52
103 TRONET Steven (Roubaix Lille Metropole) 0:01:52
104 LE BON Johan (Vital Concept Cycling Club) 0:01:52
105 PAILLOT Yoann (St Michel – Auber 93) 0:01:52
106 WILSLY Jonas Gregaard (Astana Pro Team) 0:01:52
107 REZA Kévin (Vital Concept Cycling Club) 0:01:52
108 VAN GOETHEM Brian (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:01:52
109 KIRSCH Alex (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:02:19
110 PEDERSEN Mads (Trek – Segafredo) 0:02:19
111 YUSTRE Kristian (Amore & Vita – Prodir) 0:02:19
112 FREULER Jan-André (Amore & Vita – Prodir) 0:02:19
113 ALAFACI Eugenio (Trek – Segafredo) 0:02:19
114 BEPPU Fumiyuki (Trek – Segafredo) 0:02:19
115 COSNEFROY Benoit (Ag2r La Mondiale) 0:02:19
116 JAKIN Alo (St Michel – Auber 93) 0:02:19
117 FONSECA Armindo (Team Fortuneo – Samsic) 0:02:19
118 GAUDU David (Groupama – Fdj) 0:02:19
119 PONZI Simone (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:02:19
120 PACIONI Luca (Wilier Triestina – Selle Italia) 0:02:19
121 BAGOT Yoann (Vital Concept Cycling Club) 0:02:19
122 MOLLY Kenny (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:02:19
123 KONOVALOVAS Ignatas (Groupama – Fdj) 0:03:07
124 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini) 0:03:07
125 GRUZDEV Dmitriy (Astana Pro Team) 0:04:16
126 DELFOSSE Sébastien (Wb Aqua Protect Veranclassic) 0:04:20
127 GOEBEERT Pierre (Wanty – Groupe Gobert) 0:04:20
128 TROIA Oliviero (Uae Team Emirates) 0:04:20
129 BONO Matteo (Uae Team Emirates) 0:04:20
130 BALDO Nicolas (St Michel – Auber 93) 0:04:20
131 SISKEVICIUS Evaldas (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:05:20
132 KASPERKIEWICZ Przemyslaw (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:05:20
133 JONES Brenton (Delko Marseille-Provence Ktm) 0:05:34
134 LEMUS DAVILA Luis Enrique (Israel Cycling Academy) 0:05:34
135 NIKA Iltjan (Amore & Vita – Prodir) 0:07:10
136 DERNIES Tom (Roubaix Lille Metropole) 0:08:07
137 JOURNIAUX Axel (Direct Energie) 0:08:08
138 BASKA Erik (Bora – Hansgrohe) 0:08:15
139 SARAMOTINS Aleksejs (Bora – Hansgrohe) 0:08:15
DNF BARBIER Pierre (Roubaix Lille Metropole)
DNF NIELSEN Magnus Cort (Astana Pro Team)
DNF GIDICH Yevgeniy (Astana Pro Team)
DNF CORNU Jérémy (Direct Energie)
DNF REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij)
DNF WEEMAES Sasha (Sport Vlaanderen – Baloise)
DNF LE ROUX Romain (Team Fortuneo – Samsic)
DNF TURGIS Anthony (Cofidis, Solutions Credits)
DNF MONCASSIN Maxence (Wilier Triestina – Selle Italia)
DNF BEVILACQUA Simone (Wilier Triestina – Selle Italia)
DNF CARISEY Clément (Israel Cycling Academy)
DNF DELTOMBE Kevin (Sport Vlaanderen – Baloise)
DNF SMUKULIS Gatis (Delko Marseille-Provence Ktm)