Foto: La Vuelta

Pierwszy masowy sprint w tegorocznym wyścigu Vuelta a España padł łupem Elii Vivianiego (Quick-Step Floors). Michał Kwiatkowski (Team Sky) nadal jest liderem klasyfikacji generalnej. 

Trzeci etap Vuelta a España 2018 prowadził z Mijas do Alhaurín de la Torre i liczył 178,2 km. Dwie górskie premie – pierwszej i trzeciej kategorii – zaplanowano w pierwszej części etapu, zatem na walkę o zwycięstwo mogli mieć nadzieję sprinterzy.

W ucieczkę dnia zabrało się sześciu zawodników: lider klasyfikacji górskiej Luis Ángel Maté (Cofidis), Héctor Sáez (Euskadi-Murias), Jordi Simón (Burgos-BH), Pierre Rolland (EF Education First-Drapac), Nans Peters (AG2R) oraz Antonio Molina (Caja Rural).

Drugi dzień z rzędu w rywalizacji na górskich premiach Rolland nie mógł pokonać Maté, który uzyskał maksimum dostępnych na dzisiejszym etapie punktów, umacniając się tym samym na pozycji lidera.

44 kilometry przed metą z peletonu kontratakowało trzech kolarzy: Jelle Wallays, Victor Campenaerts (Lotto-Soudal) oraz Lukas Pöstlberger (BORA-hansgrohe). Po chwili dołączył do nich jeszcze Alexis Gougeard (AG2R). Z przetasowań w ucieczce postanowił skorzystać Simón, który rozpoczął samotną akcję, choć bezskuteczną. Później spróbował ponownie, ale ponownie bez rezultatu.

W powiększonej o kontratakujących kolarzy ucieczce mocno pracował mistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas Campenaerts. Nadawał tempo na podjeździe, a następnie postanowił ruszyć do przodu na szybkim zjeździe z lotnej premii i niestety na jednym z zakrętów zaliczył kraksę.

20 kilometrów przed metą na solowy atak zdecydował się również Pöstlberger. 15 kilometrów przed metą miał 20 sekund przewagi nad kolegami z ucieczki, a ok. 26 sekund nad peletonem. Mistrz Austrii został doścignięty 6,5 kilometrów przed metą.

Zgodnie z oczekiwaniami szansę na etapowe zwycięstwo otrzymali sprinterzy. Mając tę świadomość, inne ekipy, jak chociażby Quick-Step Floors, wspomogły Team Sky w prowadzeniu peletonu.

Na finiszu najszybszy był mistrz Włoch Elia Viviani, który ponownie został znakomicie rozprowadzony i pewnie uniósł ręce w geście triumfu. Drugi był Giacomo Nizzolo (Trek – Segafredo), a trzeci Peter Sagan (BORA – hansgrohe).

Wyniki trzeciego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 VIVIANI Elia Quick-Step Floors 4:48:12
2 NIZZOLO Giacomo Trek – Segafredo ,,
3 SAGAN Peter BORA – hansgrohe ,,
4 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits ,,
5 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates ,,
6 VAN POPPEL Danny Team LottoNL-Jumbo ,,
7 MØRKØV Michael Quick-Step Floors ,,
8 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott ,,
9 GIBBONS Ryan Team Dimension Data ,,
10 VAN ASBROECK Tom Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
11 CLARKE Simon Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
12 VALVERDE Alejandro Movistar Team ,,
13 KWIATKOWSKI Michał Team Sky ,,
14 GARCIA CORTINA Iván Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
15 SARREAU Marc Groupama – FDJ ,,
16 PRADES Eduard Euskadi – Murias ,,
17 KELDERMAN Wilco Team Sunweb ,,
18 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott ,,
19 ABERASTURI Jon Euskadi – Murias ,,
20 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
21 HENAO Sergio Team Sky ,,
22 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe ,,
23 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe ,,
24 CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
25 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin ,,
26 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe ,,
27 MAS Lluís Caja Rural – Seguros RGA ,,
28 ARU Fabio UAE-Team Emirates ,,
29 KUDUS Merhawi Team Dimension Data ,,
30 IZAGIRRE Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
31 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
32 BENNETT George Team LottoNL-Jumbo ,,
33 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
34 GESCHKE Simon Team Sunweb ,,
35 DE LA CRUZ David Team Sky ,,
36 KRUIJSWIJK Steven Team LottoNL-Jumbo ,,
37 LAMBRECHT Bjorg Lotto Soudal ,,
38 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates ,,
39 LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
40 QUINTANA Nairo Movistar Team ,,
41 CARAPAZ Richard Movistar Team ,,
42 PINOT Thibaut Groupama – FDJ ,,
43 HAIG Jack Mitchelton-Scott ,,
44 DE PLUS Laurens Quick-Step Floors ,,
45 PETILLI Simone UAE-Team Emirates ,,
46 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
47 MAS Enric Quick-Step Floors ,,
48 FELLINE Fabio Trek – Segafredo ,,
49 PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
50 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
51 LAMMERTINK Maurits Team Katusha – Alpecin ,,
52 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team ,,
53 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe ,,
54 URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
55 TEUNISSEN Mike Team Sunweb ,,
56 BILBAO Pello Astana Pro Team ,,
57 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
58 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
59 MORENO Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
60 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data ,,
61 DE TIER Floris Team LottoNL-Jumbo ,,
62 MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
63 YATES Simon Mitchelton-Scott ,,
64 MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
65 WOODS Michael Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
66 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo ,,
67 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
68 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin ,,
69 PARDILLA Sergio Caja Rural – Seguros RGA ,,
70 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits ,,
71 MACHADO Tiago Team Katusha – Alpecin ,,
72 BRAVO Garikoitz Euskadi – Murias ,,
73 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
74 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
75 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
76 BOL Jetse Burgos-BH ,,
77 ROCHE Nicolas BMC Racing Team ,,
78 RODRÍGUEZ Cristián Caja Rural – Seguros RGA ,,
79 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin ,,
80 BIZKARRA Mikel Euskadi – Murias ,,
81 IZAGIRRE Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
82 GEOGHEGAN HART Tao Team Sky ,,
83 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors ,,
84 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,
85 RAVASI Edward UAE-Team Emirates ,,
86 GENIEZ Alexandre AG2R La Mondiale ,,
87 BOSWELL Ian Team Katusha – Alpecin ,,
88 KING Ben Team Dimension Data ,,
89 ERVITI Imanol Movistar Team ,,
90 ANACONA Winner Movistar Team ,,
91 HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits ,,
92 VINCENT Léo Groupama – FDJ ,,
93 ANTÓN Igor Team Dimension Data ,,
94 AMADOR Andrey Movistar Team ,,
95 RODRÍGUEZ Óscar Euskadi – Murias ,,
96 ROSSKOPF Joey BMC Racing Team ,,
97 ARMÉE Sander Lotto Soudal ,,
98 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,,
99 GONÇALVES José Team Katusha – Alpecin ,,
100 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits ,,
101 PUCCIO Salvatore Team Sky ,,
102 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott ,,
103 MENDES José Burgos-BH ,,
104 IRIZAR Markel Trek – Segafredo ,,
105 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ ,,
106 ROLLAND Pierre Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
107 SIVAKOV Pavel Team Sky ,,
108 HOWSON Damien Mitchelton-Scott ,,
109 HINDLEY Jai Team Sunweb ,,
110 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
111 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
112 OLIVEIRA Nelson Movistar Team ,,
113 RESTREPO Jhonatan Team Katusha – Alpecin 0:31
114 PREIDLER Georg Groupama – FDJ 0:34
115 REIJNEN Kiel Trek – Segafredo ,,
116 VENTOSO Francisco José BMC Racing Team 1:04
117 ALBASINI Michael Mitchelton-Scott ,,
118 MONFORT Maxime Lotto Soudal 1:12
119 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits 1:20
120 FRAILE Omar Astana Pro Team ,,
121 DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:21
122 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 2:24
123 CUBERO Jorge Burgos-BH ,,
124 SIMÓN Jordi Burgos-BH ,,
125 PELLIZOTTI Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team 2:35
126 BENNATI Daniele Movistar Team ,,
127 PADUN Mark Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
128 CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
129 PIBERNIK Luka Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
130 EZQUERRA Jesús Burgos-BH 3:33
131 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
132 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale 3:48
133 FRÖHLINGER Johannes Team Sunweb 4:09
134 STORER Michael Team Sunweb ,,
135 TEUNS Dylan BMC Racing Team ,,
136 HIRT Jan Astana Pro Team ,,
137 YATES Adam Mitchelton-Scott ,,
138 MARTIN Dan UAE-Team Emirates ,,
139 BAGÜES Aritz Euskadi – Murias 5:01
140 ITURRIA Mikel Euskadi – Murias ,,
141 PETERS Nans AG2R La Mondiale ,,
142 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
143 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Team 5:50
144 SABATINI Fabio Quick-Step Floors ,,
145 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal ,,
146 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe ,,
147 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA ,,
148 MATÉ Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits ,,
149 LINDEMAN Bert-Jan Team LottoNL-Jumbo ,,
150 VAN BAARLE Dylan Team Sky ,,
151 STALNOV Nikita Astana Pro Team ,,
152 CASTROVIEJO Jonathan Team Sky ,,
153 ASGREEN Kasper Quick-Step Floors 6:30
154 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 8:55
155 PORTE Richie BMC Racing Team ,,
156 CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
157 SÁEZ Héctor Euskadi – Murias ,,
158 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
159 DENNIS Rohan BMC Racing Team ,,
160 LEEZER Tom Team LottoNL-Jumbo ,,
161 TORRES Pablo Burgos-BH ,,
162 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
163 WALSCHEID Max Team Sunweb ,,
164 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA ,,
165 CATALDO Dario Astana Pro Team ,,
166 RUBIO Diego Burgos-BH ,,
167 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal ,,
168 CUMMINGS Steve Team Dimension Data ,,
169 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale ,,
170 VAN ZYL Johann Team Dimension Data 10:42
171 SCHULTZ Nick Caja Rural – Seguros RGA ,,
172 SERRY Pieter Quick-Step Floors 12:41
173 BOOM Lars Team LottoNL-Jumbo ,,
174 BRÄNDLE Matthias Trek – Segafredo ,,
175 WALLAYS Jelle Lotto Soudal ,,
176 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 24:18

 

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1 KWIATKOWSKI Michał Team Sky 9:10:52
2 VALVERDE Alejandro Movistar Team 0:14
3 KELDERMAN Wilco Team Sunweb 0:25
4 DE PLUS Laurens Quick-Step Floors 0:28
5 IZAGIRRE Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:30
6 FELLINE Fabio Trek – Segafredo ,,
7 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 0:32
8 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 0:33
9 QUINTANA Nairo Movistar Team ,,
10 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 0:35
11 KRUIJSWIJK Steven Team LottoNL-Jumbo 0:37
12 YATES Simon Mitchelton-Scott ,,
13 MAS Enric Quick-Step Floors 0:42
14 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe ,,
15 DEVENYNS Dries Quick-Step Floors 0:43
16 PINOT Thibaut Groupama – FDJ ,,
17 BENNETT George Team LottoNL-Jumbo 0:45
18 ARU Fabio UAE-Team Emirates 0:47
19 URÁN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:48
20 MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
21 BILBAO Pello Astana Pro Team 0:49
22 ROCHE Nicolas BMC Racing Team 0:50
23 HAIG Jack Mitchelton-Scott ,,
24 DE LA CRUZ David Team Sky 0:53
25 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 0:54
26 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
27 CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
28 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe 0:56
29 GESCHKE Simon Team Sunweb 0:58
30 HENAO Sergio Team Sky 0:59
31 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 1:01
32 VILLELLA Davide Astana Pro Team ,,
33 WOODS Michael Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:07
34 MEINTJES Louis Team Dimension Data 1:16
35 KUDUS Merhawi Team Dimension Data 1:30
36 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin 1:31
37 ANACONA Winner Movistar Team 1:36
38 ZEITS Andrey Astana Pro Team 1:37
39 MORENO Daniel Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:40
40 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits 1:44
41 GEOGHEGAN HART Tao Team Sky 1:50
42 ANTÓN Igor Team Dimension Data 1:52
43 HOWSON Damien Mitchelton-Scott 1:54
44 PRADES Eduard Euskadi – Murias 1:59
45 PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team 2:00
46 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 2:01
47 BOSWELL Ian Team Katusha – Alpecin 2:07
48 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 2:14
49 RODRÍGUEZ Cristián Caja Rural – Seguros RGA 2:16
50 PARDILLA Sergio Caja Rural – Seguros RGA 2:21
51 RODRÍGUEZ Óscar Euskadi – Murias 2:22
52 CARAPAZ Richard Movistar Team 2:36
53 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data 2:51
54 MAS Lluís Caja Rural – Seguros RGA 2:54
55 ARMÉE Sander Lotto Soudal 2:55
56 PETILLI Simone UAE-Team Emirates 2:57
57 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 3:00
58 VAN ASBROECK Tom Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 3:05
59 LAMMERTINK Maurits Team Katusha – Alpecin 3:08
60 BOL Jetse Burgos-BH 3:19
61 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 3:21
62 OLIVEIRA Nelson Movistar Team 3:30
63 PUCCIO Salvatore Team Sky 3:31
64 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates 3:44
65 DE TIER Floris Team LottoNL-Jumbo 3:47
66 GENIEZ Alexandre AG2R La Mondiale 4:00
67 MACHADO Tiago Team Katusha – Alpecin ,,
68 THOMAS Benjamin Groupama – FDJ 4:05
69 HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits 4:13
70 CLARKE Simon Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 4:14
71 KING Ben Team Dimension Data 4:33
72 PREIDLER Georg Groupama – FDJ 4:34
73 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin 4:37
74 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha – Alpecin 4:40
75 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 4:42
76 CUBERO Jorge Burgos-BH 4:44
77 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
78 BENOOT Tiesj Lotto Soudal 4:46
79 GARCIA CORTINA Iván Bahrain Merida Pro Cycling Team 4:55
80 HINDLEY Jai Team Sunweb 4:56
81 IZAGIRRE Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team 5:06
82 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,
83 BIZKARRA Mikel Euskadi – Murias 5:20
84 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Crédits 5:38
85 MARTIN Dan UAE-Team Emirates 6:02
86 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ 6:12
87 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 6:34
88 AMADOR Andrey Movistar Team 7:16
89 TEUNS Dylan BMC Racing Team 7:17
90 CONCI Nicola Trek – Segafredo 7:26
91 MONFORT Maxime Lotto Soudal 7:37
92 VINCENT Léo Groupama – FDJ 7:40
93 PELLIZOTTI Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team 7:41
94 GONÇALVES José Team Katusha – Alpecin 7:49
95 RAVASI Edward UAE-Team Emirates 8:07
96 ALBASINI Michael Mitchelton-Scott 8:46
97 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA 9:06
98 STORER Michael Team Sunweb 9:53
99 BENNATI Daniele Movistar Team 10:00
100 PETERS Nans AG2R La Mondiale 10:10
101 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 10:35
102 PADUN Mark Bahrain Merida Pro Cycling Team 10:37
103 STALNOV Nikita Astana Pro Team 10:47
104 EZQUERRA Jesús Burgos-BH 11:01
105 DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 11:10
106 SIVAKOV Pavel Team Sky 11:25
107 LE TURNIER Mathias Cofidis, Solutions Crédits 11:27
108 KUSS Sepp Team LottoNL-Jumbo 11:28
109 ROLLAND Pierre Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 11:34
110 ERVITI Imanol Movistar Team 11:38
111 TRENTIN Matteo Mitchelton-Scott 11:43
112 LAMBRECHT Bjorg Lotto Soudal 11:48
113 SARREAU Marc Groupama – FDJ 12:01
114 VAN POPPEL Danny Team LottoNL-Jumbo 12:04
115 REIJNEN Kiel Trek – Segafredo 12:30
116 BAGÜES Aritz Euskadi – Murias 12:42
117 CASTROVIEJO Jonathan Team Sky 12:44
118 MEZGEC Luka Mitchelton-Scott 13:08
119 CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits 13:29
120 SERRY Pieter Quick-Step Floors 13:50
121 LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 13:56
122 ROSSKOPF Joey BMC Racing Team 13:59
123 TUSVELD Martijn Team Sunweb ,,
124 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 14:01
125 VIVIANI Elia Quick-Step Floors 14:04
126 CHEREL Mickaël AG2R La Mondiale 14:05
127 SAGAN Peter BORA – hansgrohe ,,
128 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates 14:17
129 TEUNISSEN Mike Team Sunweb 14:20
130 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 14:27
131 MØRKØV Michael Quick-Step Floors 14:30
132 MENDES José Burgos-BH 14:35
133 NIZZOLO Giacomo Trek – Segafredo 14:38
134 SIMÓN Jordi Burgos-BH 14:41
135 BRAVO Garikoitz Euskadi – Murias 14:42
136 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 14:45
137 RESTREPO Jhonatan Team Katusha – Alpecin 14:56
138 ABERASTURI Jon Euskadi – Murias 15:09
139 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA 15:10
140 VENTOSO Francisco José BMC Racing Team 15:16
141 FRAILE Omar Astana Pro Team 15:55
142 FRÖHLINGER Johannes Team Sunweb 16:06
143 CATALDO Dario Astana Pro Team 16:17
144 ITURRIA Mikel Euskadi – Murias 16:28
145 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Team 16:32
146 HIRT Jan Astana Pro Team 16:37
147 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale 16:42
148 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 16:44
149 VAN BAARLE Dylan Team Sky 17:04
150 PIBERNIK Luka Bahrain Merida Pro Cycling Team 17:13
151 ASGREEN Kasper Quick-Step Floors 17:31
152 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 18:15
153 LINDEMAN Bert-Jan Team LottoNL-Jumbo 18:19
154 YATES Adam Mitchelton-Scott 18:20
155 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 19:42
156 RUBIO Diego Burgos-BH 20:04
157 LEEZER Tom Team LottoNL-Jumbo 20:08
158 MATÉ Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits 20:27
159 SABATINI Fabio Quick-Step Floors 20:31
160 CABEDO Óscar Burgos-BH 20:48
161 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ 20:49
162 DENNIS Rohan BMC Racing Team 22:26
163 SCHULTZ Nick Caja Rural – Seguros RGA 22:43
164 CUMMINGS Steve Team Dimension Data 22:55
165 WALSCHEID Max Team Sunweb 23:08
166 SÁEZ Héctor Euskadi – Murias 23:16
167 PORTE Richie BMC Racing Team 23:17
168 SOTO Nelson Andrés Caja Rural – Seguros RGA 23:32
169 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 23:33
170 TORRES Pablo Burgos-BH 23:38
171 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 23:41
172 WALLAYS Jelle Lotto Soudal 23:55
173 VAN ZYL Johann Team Dimension Data 25:18
174 BRÄNDLE Matthias Trek – Segafredo 26:43
175 BOOM Lars Team LottoNL-Jumbo 48:35
176 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 1:00:38