Fot. Bahrain-Merida

Gorka i Ion Izagirre przez następne dwa lata będą reprezentować barwy kazachskiej drużyny.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Alexander Vinokurov sprowadził pod swoje skrzydła braci Izagirre, którzy w tym sezonie są kolarzami Bahrain – Merida. Szef Astany chciałby mieć także u siebie Mikela Landę.

Ion ma w swoim palmares zwycięstwa na etapach Tour de France oraz Giro d’Italia, a także triumf w generalce Tour de Pologne. Natomiast Gorka to aktualny mistrz Hiszpanii w wyścigu ze startu wspólnego. W roku ubiegłym zdobył także etapowy skalp na włoskim Giro.

Bardzo się cieszymy z bratem, że od nowego sezonu będziemy w ekipie Astany. Znamy tam kilku kolarzy oraz ludzi z obsługi, więc łatwiej się nam będzie zaaklimatyzować w tym otoczeniu. Mamy nadzieję, że z Gorką wprowadzimy jeszcze większą moc do zespołu i wspólnie osiągniemy wiele dobrych wyników

– powiedział po podpisaniu umowy Ion Izagirre.

Menedżer Astany, Alexander Vinokurov liczy, że bracia Izagirre będą wielkim wzmocnieniem jego ekipy:

Ion i Gorka to bardzo doświadczeni i świetni kolarze. Pierwszy z dobrej strony pokazał się na Wielkiej Pętli, a drugi wywalczył niedawno mistrzostwo Hiszpanii. Wiem, że obaj nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a u nas dostaną szansę, aby to udowodnić. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments